Reklama

Przedłużony areszt dla strażaka podpalacza przez którego spłonęło gospodarstwo w Nowej Wsi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Siedlanka

Przedłużony areszt dla strażaka podpalacza przez którego spłonęło gospodarstwo w Nowej Wsi - Zdjęcie główne

21-latek, który podpalił gospodarstwo w Nowej Wsi nadal przebywa w areszcie. | foto OSP Siedlanka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do tematu podpalenia gospodarstwa w Nowej Wsi (gm. Kolbuszowa). Podejrzany o podpalenie mężczyzna nadal przebywa w areszcie i czeka na proces.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło początkiem listopada w Nowej Wsi. Wewnątrz spalonego budynku znajdował się traktor, motocykl, sprzęt gospodarczy, siano i drewno, które pochłonął ogień. Żywcem spaliły się także cztery krowy, które znajdowały się w stajni oraz kilkadziesiąt kur i dwa króliki. Spaliła się również część drewnianego płotu. O tym pisaliśmy m.in. w artykule: 21-latek, który podpalił gospodarstwo w Nowej Wsi to strażak OSP!

Kolbuszowscy policjanci ustalili, że związek z pożarem może mieć 21-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Po wykonaniu niezbędnych czynności usłyszał prokuratorskie zarzuty m.in. sprowadzenia pożaru, a także przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt dotyczącego zabijania zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. 21-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. 

Decyzją sądu miał spędzić trzy miesiące w areszcie. Prokuratorskie dochodzenie z uwagi na liczbę przesłuchiwanych świadków i trwające wyjaśnienia trwa. Stąd kolbuszowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu o kolejne trzy miesiące. 

Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury poinformowała, że śledztwo może zakończyć się na przełomie marca i kwietnia. Wówczas prokurator będzie mógł wystosować akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej, który zajmie się procesem 21-latka i wymierzy mu karę. 

Podejrzanemu grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności za spowodowanie pożaru, w którym zginęły zwierzęta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy