Reklama

Położą asfalt na dwóch drogach w gminie Majdan Królewski. Prace wykonane zostaną w Hucie Komorowskiej i Brzostowej Górze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva.com

Położą asfalt na dwóch drogach w gminie Majdan Królewski. Prace wykonane zostaną w Hucie Komorowskiej i Brzostowej Górze - Zdjęcie główne

Nowa jezdnia w Hucie Komorowskiej ma mieć 3,5 metra szerokości i utwardzone kamieniem pobocza. | foto Canva.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gminę Majdan Królewski czeka niemała i kosztowna inwestycja. Samorząd ogłosił przetarg na budowę dwóch dróg - w Brzostowej Górze i Hucie Komorowskiej. Fundusze na ten cel mają częściowo pochodzić z rządowego funduszu Polski Ład. Obie inwestycje mają kosztować gminę ponad 2,5 miliona złotych.

Rozbudowa "Drogi do Krząstków" w Brzostowej Górze oraz traktu "Żwirownia - Sumarówka" w Hucie Komorowskiej znalazły się u wójta Jerzego Wilka na trzecim miejscu w jego osobistym zestawieniu priorytetowych inwestycji do realizacji na bieżący rok.

To właśnie na te inwestycje majdański samorząd ogłosił kilka dni temu postępowanie przetargowe. Zostało ono podzielone na dwa zadania.

Droga do Krząstków ma mieć 5,5 metra szerokości nawierzchni bitumicznej. Pobocza zostaną utwardzone kruszywem kamiennym. Wzdłuż jezdni zostanie wybudowany chodnik o szerokości dwóch metrów. Zostaną także wyremontowane istniejące przepusty, powstaną rowy odwadniające oraz odwodnienie terenu.

Nowa jezdnia w Hucie Komorowskiej ma z kolei mieć 3,5 metra szerokości i utwardzone kamieniem pobocza. Aktualnie droga częściowo posiada nawierzchnię bitumiczną i gruntową. W ramach rozbudowy zostaną rozebrane istniejące ogrodzenia. Trakt stanowi dojazd do domów i zabudowy usługowej z istniejących dróg gminnych oraz łączy się z drogą wojewódzką nr 872.

Zainteresowani realizacją drogowej inwestycji mają czas na złożenie ofert do 28 marca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy