Reklama

Po maturach do egzaminów przystąpią ósmoklasiści. Kiedy się rozpoczną i kiedy otrzymają wyniki?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Po maturach do egzaminów przystąpią ósmoklasiści. Kiedy się rozpoczną i kiedy otrzymają wyniki? - Zdjęcie główne

Uczniowie klas ósmych egzaminów podejdą pod koniec maja do | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po długiem majowy weekendzie rozpoczęły się matury. Do jednego z ważniejszych sprawdzianów w życiu przystąpili uczniowie szkół średnich. Tymczasem do testów przygotowują się już ich młodsi koledzy. Pod koniec maja odbędą się egzaminy ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty został zaplanowany na trzy dni. W tym roku będzie to 24, 25 i 26 maja. Początek o godzinie 9.00. Pierwszego dnia uczniowie napiszą egzamin z języka polskiego (potrwa 120 minut), drugiego z matematyki (potrwa 100 minut), a trzeciego z języka obcego nowożytnego (potrwa 90 minut).
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że każdy uczeń, który będzie przystąpi do egzaminu musi mieć przy sobie długopis (lub pióro) z czarnym tuszem. Dodatkowo, na część z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki, jeżeli trzeba je wykonać, zdający będą wykonywać długopisem, nie ołówkiem. Na egzaminie nie będzie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno też używać telefonów. Można natomiast przynieść ze sobą chusteczki i butelkę wody.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina, że egzaminem jest obowiązkowy. Aby ukończyć szkołę podstawową, trzeba do niego przystąpić. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego teoretycznie sprawdzianu nie można nie zdać. Musimy jednak pamiętać, że liczba zdobytych punktów jest brana pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wyniku egzaminu ósmoklasisty nie da się poprawić. Jeżeli z przyczyn losowych lub zdrowotnych uczeń nie przystąpi do niego w terminie głównym, może go napisać w terminie dodatkowym, który został zaplanowany na 13-15 czerwca.

O tym, jak im poszło, młodzież dowie się 1 lipca. Natomiast 8 lipca uczniowie otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy