Reklama

Matura z matematyki. Zobacz zdjęcia maturzystów ze szkoły w Weryni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek (5 maja) punktualnie o godz. 9 rozpoczęła się matura z matematyki. Przed rozpoczęciem odwiedziliśmy maturzystów z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Maturę w szkole w Weryni zdaje 48 abiturientów. Dziś maturzyści przystąpili do egzaminu z matematyki, którego obawia się najwięcej zdających egzamin dojrzałości. 

Jak informuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w województwie podkarpackim, do matury przystąpiło 20 416 zdających. Wśród nich jest 315 absolwentów z lat poprzednich, którzy po raz pierwszy piszą maturę. 1820 osób wcześniej nie zdało tego egzaminu, a 1388 poprawia swój wynik.

  • Środa 4 maja godz. 9.00 - egzamin maturalny z języka polskiego - 170 minut poziom podstawowy
  • Czwartek 5 maja godz. 9.00 - egzamin maturalny z matematyki - 170 minut poziom podstawowy
  • Piątek 6 maja godz. 9.00 - egzamin maturalny z języka angielskiego, godz. 14.00 matura z języka język francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego - 120 minut poziom podstawowy
Żeby zdać maturę, należy zdobyć co najmniej 30 procent możliwych do zdobycia punktów z każdego z obowiązkowych przedmiotów (język polski, matematyka, język obcy).

Maturzyści na języku polskim mieli do wyboru następujące tematy:

  • Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanego fragmentu "Pana Tadeusza", całego utworu Adama Mickiewicza oraz innego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.
  • Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.
  •  Interpretacja wiersza "Najkrótsza definicja człowiek" Józefa Barana.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy