Reklama

Plac targowy przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej w końcu będzie przebudowany. Gmina szuka wykonawcy miejskiego targowiska [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Plac targowy przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej w końcu będzie przebudowany. Gmina szuka wykonawcy miejskiego targowiska [MAPA] - Zdjęcie główne

Plac targowy w Kolbuszowej ma się zmienić na miejskie targowisko. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pusty plac targowy przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej ma zmienić się w kolbuszowskie targowisko. Urzędnicy ogłosili przetarg i szukają firmy, która nie tylko zaprojektuje to zadanie, ale i je wykona.

W słoneczne dni kurz, a po deszczu błoto. W takich warunkach od lat handlujący sprzedają swoje towary na placu targowym przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej niemal w każdy wtorek. To czy tam się pojawiają, uzależnione jest od pogody.

- Jak leje, to wiadomo, że nikt nie przyjdzie. Szkoda więc rozkładać zadaszenie i wyciągać towar na sprzedaż 

- mówi jedna z osób handlujących w tym miejscu.

Kolbuszowscy samorządowcy od lat mówili o tym, że targowisko nie tak powinno wyglądać. Na to zdanie, wziąć nie było jednak zabezpieczonych pieniędzy w budżecie gminy. 

W biegłym roku samorząd na stworzenie targowiska z prawdziwego zdarzenia otrzymał pieniądze z programu Polski Ład. Na ten cel ma trafić ponad 1,4 mln zł. Szacunkowa wartość całej przebudowy to ok. 2 mln zł. 

Burmistrz Jan Zuba mówił wówczas, że chciałby, aby plac przy ulicy Wolskiej po przebudowie umożliwiał organizację różnych imprez.

- Także nie będzie on cały zadaszony, tylko coś na wzór Sędziszowa Młp, gdzie na placu targowym odbywa się Dino Top Festiwal

- zaznaczał szef gminy. 

Plac targowy w Sędziszowie Małopolskim otwarty został 1 lutego 2019 roku. Inwestycja pochłonęła 2,3 mln zł. Fot. UM Sędziszów Młp.

W lutym gmina Kolbuszowa ogłosiła przetarg na budowę miejskiego targowiska. Firma, która go wygra, będzie musiała opracować koncepcję, przygotować projekt i w końcu zrealizować inwestycję. 

Wytyczne ze strony urzędu są następujące:

  • ma to być targowisko otwarte (we wschodniej części placu) z częścią zadaszoną o pow. ok. 650 mkw.,
  • wykonany ma zostać układ komunikacji wewnętrznej z zapewnieniem odpływu wód opadowych do kanalizacji deszczowej,
  • teren ma być utwardzony kostką brukową,
  • wykonane ma zostać oświetlenie i miejsca postojowe dla klientów,
  • powstanie ogólnodostępny budynek/kontener sanitarny pełniący funkcję szale.

Na oferty urząd czeka do 21 lutego. Termin realizacji całego przedsięwzięcia to 520 dni.


Źródło: dokumentacja przetargowa UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy