Reklama

Plac targowy czynny w piątek w Kolbuszowej? To nowy pomysł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Plac targowy czynny w piątek w Kolbuszowej? To nowy pomysł  - Zdjęcie główne

Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produktu również w piątek. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wyznaczenie miejsc do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników - to nowy temat, którym zajmują się radni z gminy Kolbuszowa. Gdzie rolnicy mieliby sprzedawać oferowane przez siebie produkty?

W styczniu radni miejscy zajmują się tematem prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. Płody rolne mieliby oni sprzedawać na placu targowym przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej. Obecnie targowisko to jest czynne we wtorki. Można tam wówczas kupić artykuły przemysłowe. 

ZOBACZ TAKŻE:

Rekordowa liczba zgonów w powiecie kolbuszowskim w 2021 roku. Sprawdź, ile osób zmarło i urodziło się w każdej z miejscowości

Kolbuszowscy urzędnicy opracowali już regulamin, w którym określono zasady prowadzenia handlu w piątki i soboty. Swoje produkty rolnicy mogliby sprzedawać od godz. 6 do 12. 

Od rolników nie będzie pobierana opłata za korzystanie z miejsca targowego (inaczej jest np. na "zielonym rynku" przy ul. Zielonej w Kolbuszowej).

Na wezwanie inkasenta sprzedający będzie jednak musiał udowodnić, że jest rolnikiem. Jak? Będzie to mógł zrobić na jeden z trzech sposobów:

  • podać informację o posiadanym numerze gospodarstwa,
  • podać numer NIP (w przypadku wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
  • pokazać decyzję w sprawie wymiaru podatku rolnego. 
 

Wyznaczenie miejsca do handlu dla rolników w piątki i soboty to efekt ustawy, którą Sejm RP przyjął końcem października 2021 roku. Nakłada ona taki obowiązek na samorządy.

- Zobaczymy, czy to się u nas przyjmie - mówi Julian Dragan, rolnik i zarazem radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej. - Rolnicy będą mieli do wyboru płacić i sprzedawać na targu przy ul. Zielonej, gdzie jest dużo klientów, lub przenieść się na ul. Wolską, gdzie tych kupujących może być dużo mniej, ale za miejsce płacić nie będzie trzeba. Czas pokaże - dodaje nasz rozmówca.

Radny Dragan zaznacza, że jeżeli będzie taka potrzeba, można wskazać inne miejsce do handlu dla rolników. Mieszkaniec Weryni w rozmowie z nami wspomina o działce przy ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej (na której miał kiedyś stanąć blok). - To miejsce też wydaje się dobre. Jest tam duże osiedle. Ludziom, szczególnie starszym, byłoby bliżej niż na targowisko przy stadionie. Wszystko jest do przemyślenia - dodaje Julian Dragan. 


W tym miejscu, według radnego Dragana, mogliby handlować rolnicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy