Reklama

Parafia Cmolas organizuje wyjazd na pogrzeb ks. Andrzeja Tokarza do Brzezin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Parafia Cmolas organizuje wyjazd na pogrzeb ks. Andrzeja Tokarza do Brzezin - Zdjęcie główne

Parafia Cmolas organizuje wyjazd na pogrzeb ks. Andrzeja Tokarza.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jutro (piątek, 17 lutego) odbędzie się pogrzeb ks. Andrzeja Tokarza w Brzezinach. Parafia Cmolas organizuje wyjazd na uroczystości pogrzebowe.

We wtorek, 14 lutego, w 40. roku życia i w 14. roku kapłaństwa, zmarł ksiądz Andrzej Tokarz, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ropczycach – Witkowicach. 

Diecezja Rzeszowska poinformowała, że eksporta do kościoła parafialnego w Ropczycach – Witkowicach odbędzie się w piątek, 17 lutego, o godz. 11. Przewodniczył będzie biskup senior Kazimierz Górny.

Natomiast pogrzeb ks. Andrzeja Tokarza odbędzie się także w piątek, 17 lutego, w parafii pw. św. Mikołaja w Brzezinach o godz. 14. Przewodniczył będzie biskup Jan Wątroba.

- Ksiądz Andrzej Tokarz urodził się 8 listopada 1983 r. w Ropczycach jako syn Stanisława i Heleny. Egzamin dojrzałości złożył w 2003 r. w Technikum Elektronicznym w Sędziszowie Małopolskim. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze rzeszowskiej z rąk biskupa Kazimierza Górnego w dniu 30 maja 2009 r

- czytamy na stronie rzeszowskiej diecezji.

Po święceniach pełnił następujące posługi:

  • 23.08.2009 – 25.08.2012: wikariusz parafii w Tarnowcu
  • 26.08.2012 – 22.08.2016: wikariusz parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie
  • 23.08.2016 – 25.08.2017: wikariusz parafii w Święcanach
  • 26.08.2017 – 21.08.2020: wikariusz parafii w Cmolasie
  • Od 22.08.2020 r. posługiwał jako wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ropczycach -Witkowicach.
Ks. Andrzej Tokarz był także zaangażowany w Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej. Ponadto pełnił funkcję dekanalnego referenta ds. trzeźwości w dekanacie Jasło Zachód, a także był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Parafia Cmolas poinformowała, że w związku ze śmiercią ks. Andrzeja Tokarza organizowany jest wyjazd na uroczystości pogrzebowe, które odbędą się w parafii pw. św. Mikołaja w Brzezinach.

- Wyjazd autobusu spod kościoła parafialnego w Cmolasie odbędzie się 17 lutego (piątek) o godz. 12:15

- przekazała cmolaska parafia.  

Koszt wyjazdu wynosi 20 zł, natomiast zapisy odbywają się w zakrystii. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy