Reklama

Zmarł ksiądz Andrzej Tokarz. Był katechetą w Cmolasie. Pełnił posługę w kościołach na Podkarpaciu [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fb. Diecezja rzeszowska

Zmarł ksiądz Andrzej Tokarz. Był katechetą w Cmolasie. Pełnił posługę w kościołach na Podkarpaciu [WIDEO] - Zdjęcie główne

Zmarł ksiądz Andrzej Tokarz. | foto Fb. Diecezja rzeszowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI Po ciężkiej chorobie, we wtorek (14 lutego) zmarł ksiądz Andrzej Tokarz. Kapłan pełnił posługę w kościołach na Podkarpaciu. Był także wikariuszem w jednej z parafii w powiecie kolbuszowskim.

W wieku 40 lat i w 14. roku kapłaństwa do domu Ojca odszedł ksiądz Andrzej Tokarz. Kapłan pochodził z Brzezin (powiat ropczycko-sędziszowski).

Ksiądz Andrzej Tokarz urodził się 8 listopada 1983 r. w Ropczycach jako syn Stanisława i Heleny Sikora. Egzamin dojrzałości złożył w 2003 r. w Technikum Elektronicznym w Sędziszowie Małopolskim. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze rzeszowskiej z rąk biskupa Kazimierza Górnego w dniu 30 maja 2009 r.

 

 

Ksiądz Andrzej Tokarz pełnił posługę jako wikariusz w podkarpackich parafiach: 

  • Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu w latach 2009-2012
  • Parafia pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie w latach 2012-2016
  • od 2016 roku do 2017 roku pracował w parafii pw. św. Anny w Święcanach 
  • Sanktuarium Przemieniania Pańskiego w Cmolasie od 25 sierpnia 2017 roku do 25 sierpnia 2020 roku
  • od sierpnia 2020 roku objął posługę w parafii Ropczyce św. Michała Archanioła w Witkowicach
  • Andrzej Tokarz był również księdzem kapelanem w więzieniu na Załężu.
Posłuchaj nagrania z rozważania księdza Andrzeja Tokarza do Ewangelii z XXX Niedzieli Zwykłej. - Ks. Andrzej Tokarz był zaangażowany w Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej. Ponadto pełnił funkcję dekanalnego referenta ds. trzeźwości w dekanacie Jasło Zachód, a także był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich - czytamy na stronie diecezji rzeszowskiej. 

 

 

- Młody, ambitny, zawsze uśmiechnięty i zapatrzony w Pana. Swoją dobrocią jednał sobie przychylność swoich wiernych. Mówił piękne kazania. Był blisko z młodzieżą, często jeździł z nimi na oazy. Potrafił słuchać i starał się każdego zrozumieć. Miał ten dar, że potrafił do każdego dotrzeć. Będzie nam go bardzo brakować

- mówił znajomi księdza Andrzeja Tokarza. W 2019 roku z księdzem Andrzejem Tokarze, który pełnił posługę w cmolaskiej parafii rozmawialiśmy o wielkim poście. Wtedy dla Korso powiedział:


- Modlitwa jest potrzebna każdemu człowiekowi. Szczególnie takiemu, który się pogubił w życiu, czy też popełnił wielkie błędy. Kościół jednak nikogo ani nie potępia, ani nie odrzuca. Poprzez sakrament pokuty każdy grzesznik ma szansę powrotu do Boga. Nie wolno nam nikogo szufladkować. Tak żyjmy, aby być zawsze blisko Boga.

W piątek (17 lutego) o godz. 11 odbędzie się eksporta w parafii św. Michała w Ropczycach - Witkowicach. Przewodniczył będzie biskup senior Kazimierz Górny. O godz. 14 odbędzie się msza pogrzebowa w koście pw. św. Mikołaja w Brzezinach (powiat ropczycko-sędziszowski, gmina Wielopole Skrz.). Ceremonii przewodniczył będzie biskup ordynariusz Jan Wątroba.

Życzeniem księdza Andrzeja wyrażonym w testamencie była prośba, aby na pogrzebie nie było wieńców.

- W ramach tego zróbcie składkę i przeznaczcie na Adopcję Serca na misje

- napisał w ostatniej woli. 

 

 

  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy