Reklama

Przy stacji kolejowej w Kolbuszowej wybudowany zostanie parking. Zmieści się tam 60 aut

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Przy stacji kolejowej w Kolbuszowej wybudowany zostanie parking. Zmieści się tam 60 aut - Zdjęcie główne

Nowy parking ma powstać przy ulicy Ruczki w Kolbuszowej. | foto UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tuż obok stacji kolejowej w Kolbuszowej powstanie parking. Miejsce, w którym kierowcy będą mogli zostawić swoje samochody, ma być oświetlone. To zadanie, zgodnie z zapowiedziami, ma zostać wykonane w tym roku.

Przetarg, który ogłosiła gmina Kolbuszowa, obejmuje łącznie trzy zadania. Wszystkie związane są z budową nowego parkingu przy stacji kolejowej w Kolbuszowej:

  • wykonanie kanalizacji kablowej,
  • prace budowlane, czyli wykonanie miejsc postojowych,
  • budowa oświetlenia parkingu.

Docelowo w okolicach dworca w Kolbuszowej ma powstać 60 miejsc parkingowych (w tym trzy dla osób niepełnosprawnych). Mają one służyć głównie osobom, które przyjeżdżają na stację samochodem i dalej, do pracy, czy szkoły, dojeżdżają szynobusem lub pociągiem.

Obecnie podróżni auta zostawiają na dużym, ale wciąż zapełnionym parkingu przy kolbuszowskim starostwie lub przy pobliskiej Biedronce, gdzie część parkingu należy do gminy Kolbuszowa. 

Zgodnie z zapisami z przetargu, firma, która zajmie się budową parkingu, będzie miała na wykonanie prac 155 dni (od dnia podpisania umowy) oraz kolejne 20 dni na załatwienie formalności i odbiór końcowy inwestycji. 


Układ miejsc parkingowych na placu przy stacji kolejowej w Kolbuszowej. Źródło: UM Kolbuszowa

 

Poszukiwanie wykonawców już się zakończyło. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, które zaproponowały za wykonanie wszystkich trzech zadań:

  • 946 093 zł - Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Kolbuszowej
  • 1 157 216 zł - Sikora Sylwia Matbud z Boguchwały

Ze względu na tak wysokie kwoty, przetarg został unieważniony. Gmina Kolbuszowa zamierzała przeznaczyć na tę inwestycję dużo mniej, czyli 312 tys. zł. Co teraz?

- Nie rezygnujemy z tego zadania 

- mówi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Burmistrz miasta nad Nilem zapowiada, że przetarg ponownie zostanie ogłoszony. Gmina będzie szukać dodatkowych pieniędzy (spoza budżetu) na sfinansowanie tej inwestycji. 

W tym miejscu, przy ulicy Ruczki w Kolbuszowej, ma powstać nowy parking:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy