Reklama

Ogródki piwne w Kolbuszowej. Gmina obniża kwotę dzierżawy. Czy to pomoże?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Kolbuszowej

Ogródki piwne w Kolbuszowej. Gmina obniża kwotę dzierżawy. Czy to pomoże? - Zdjęcie główne

Ogródki piwne w Kolbuszowej wciąż pod znakiem zapytania. | foto Urząd Miejski w Kolbuszowej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ogródki piwne na rynku w Kolbuszowej nie zostaną uruchomione tak szybko jak zakładano. Wciąż nie ma osoby, która zdecydowałaby się na ich poprowadzenie. Gmina Kolbuszowa zaproponowała nową kwotę za dzierżawę. Czy to pomoże?

Ogródki piwne na rynku w Kolbuszowej miały działać od 28 kwietnia. Początkiem marca tego roku gmina Kolbuszowa ogłosiła przetarg na dzierżawę dwóch miejsc na płycie rynku - każde o pow. 100 mkw. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego w każdym z tych dwóch przypadków wynosiła 1500 zł netto.

Przetarg na dzierżawę miejsc pod ogródki piwne przeprowadzony został 5 kwietnia. Nie wyłonił on jednak osoby, która w tym roku będzie prowadzić działalność na płycie rynku

Postępowanie powtórzono, ale tym razem obniżono stawkę za dzierżawę dwóch fragmentów rynku na 750 zł netto miesięcznie za każdy z nich. Czy znajdą się chętni? Tego dowiemy się po 26 maja. 

- Pusto tak na rynku bez tych krzesełek i parasoli 

- usłyszeliśmy dzisiaj od młodej dziewczyny czekającej na przystanku w centrum miasta. 

- Żeby chociaż jeden ogródek powstał to już będzie dobrze. W lecie sporo osób tutaj zaglądało, czy to na lody, czy jakiś chłodny napój

- dodała.

W ubiegłym roku obydwa miejsca na płycie rynku zostały wydzierżawione. Do przetargu zgłosiły się dwóch chętnych. Firma "Jack" prowadzona przez Jacka Gawrońskiego zaproponowała za pierwsze miejsce 1 520 zł netto plus należny podatek Vat. 

Przetarg w przypadku drugiego miejsca przebiegł tak samo. Zakończyło się na kwocie 1520 zł netto plus należny podatek Vat. Dzierżawcą drugiego ogródka zostali wówczas panowie Jacek i Marcin Gawroński prowadzący wspólnie działalność "J&M". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy