Reklama

Ogródki piwne w Kolbuszowej. Tylko jeden chętny na dzierżawę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Ogródki piwne w Kolbuszowej. Tylko jeden chętny na dzierżawę - Zdjęcie główne

Ogródki piwne w Kolbuszowej pojawiają się co roku od 10 lat i na stałe wpisały się już one w krajobraz kolbuszowskiego rynku. | foto UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wciąż nie wiadomo, kto w tym roku będzie prowadził ogródki piwne na rynku w Kolbuszowej. Ogłoszony przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, chociaż jedna osoba wzięła w nim udział.

Ogródki piwne na rynku w Kolbuszowej miałyby działać od 28 kwietnia. Wciąż nie ma jednak jeszcze osoby, która zdecydowałaby się na ich poprowadzenie. Początkiem marca tego roku gmina Kolbuszowa ogłosiła przetarg na dzierżawę dwóch miejsc na płycie rynku - każde o pow. 100 mkw.

Cena wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego w każdym z tych dwóch przypadków wynosi 1,5 tys. zł.

Tradycyjnie kolbuszowscy urzędnicy określili zasady funkcjonowania ogródków piwnych w Kolbuszowej. Mowa w nich m.in. o tym, że meble dla klientów muszą być wykonane z tworzyw/materiałów naturalnych np. wikliny, ratanu, czy metalu. Więcej na temat tych wytycznych można przeczytać w naszym materiale: Ogródki piwne wracają na rynek w Kolbuszowej. Gmina czeka na chętnych

Przetarg na dzierżawę miejsc pod ogródki piwne przeprowadzony został 5 kwietnia. Nie wyłonił on jednak osoby, która w tym roku będzie prowadzić działalność na płycie rynku. 

W przypadku pierwszego z wyznaczonych miejsc, chętnych na dzierżawę nie było. Przy drugim zgłosiła się tylko jedna osoba, która została dopuszczona do przetargu, ale nie wzięła w nim udziału. Oba więc zakończyły się wynikiem negatywnym. 

Co teraz? Jak usłyszeliśmy w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, prawdopodobnie ogłoszony zostanie on ponownie. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Do tematu wrócimy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy