Reklama

Czy będą podwyżki za parkowanie na rynku w Kolbuszowej? Ile urząd zarobił z parkometrów?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czy będą podwyżki za parkowanie na rynku w Kolbuszowej? Ile urząd zarobił z parkometrów? - Zdjęcie główne

Od stycznia do końca września 2022 roku ze strefy płatnego parkowania w Kolbuszowej skorzystało 156 471 pojazdów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy to prawda, że opłata za parkowanie w centrum miasta będzie wyższa - pyta Czytelnik. - Takie informacje do mnie dotarły. Wszystko idzie w górę i podobno więcej też trzeba będzie wrzucać do parkomatu w Kolbuszowej - dodaje mężczyzna.

Płatna strefa parkowania w Kolbuszowej obowiązuje od trzech lat. Decyzję o jej utworzeniu podjęli radni miejscy. Powód? Problem z blokowaniem miejsc parkingowych w centrum miasta. 

Po wprowadzeniu opłat sytuacja się zmieniła. Chcąc zostawić samochód w obrębie kolbuszowskiego rynku, nie trzeba już kilkakrotnie go objeżdżać, licząc na chociaż jedno wolne miejsce. 

 - Czy opłata za parkowanie zdrożeje - dopytuje nasz Czytelnik, który usłyszał taką informację od znajomych. 

-  Na chwilę obecną nie ma planów podwyższania opłat za parkowanie w strefie

- zapewnia nas Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa. 

Za godzinę pozostawienia auta w centrum miasta nad Nilem trzeba zapłacić złotówkę. Samorządowcy, podejmując trzy lata temu uchwałę, jednocześnie wprowadzili możliwość 30 darmowych minut na zatrzymanie się.

Te pół godziny, z jednej strony, ma być czasem na załatwienie najpilniejszych spraw bez konieczności płacenia. Z drugiej, kierowcy, myśląc, że płacić nie muszą, nie odbierają z parkomatu bileciku zerowego. W efekcie darmowy postój może ich kosztować 50 zł.

W tym roku, w okresie od stycznia do końca września, do budżetu gminy Kolbuszowa z tytułu opłat za parkowanie wpłynęło 48 294 zł (44 461,50 zł - gotówką a 3832,50 zł płatność kartą). W tym samym czasie wystawionych zostało 717 wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej (za brak pobranego bileciku) na kwotę 35 850 zł.

Obecnie w egzekucji pozostaje 106 spraw, a na wszczęcie czeka 38.

Z KOSZTAMI UPOMNIEŃ 

W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku kierowcy wpłacili na konto gminy Kolbuszowa 41 680,79 zł - to 739 opłat podwyższonych (po 50 zł za niepobranie bileciku) + koszty upomnień.

ILE TO KOSZTUJE

Opłaty za parkowanie wyniosą:

  • 30 minut bezpłatnie, po pobraniu biletu, raz dziennie,
  • pierwsza godzina - 1 zł,
  • każda kolejna godzina - 1 zł.
Minimalna opłata w parkomacie wynosi 1 zł. Parkomat nie wydaje reszty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy