Reklama

Odcinkowy pomiar prędkości na DK9 w Widełce? Radny Stanisław Rumak chce wniosku w tej sprawie do zarządcy drogi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Odcinkowy pomiar prędkości na DK9 w Widełce? Radny Stanisław Rumak chce wniosku w tej sprawie do zarządcy drogi - Zdjęcie główne

Stanisław Rumak chce, aby w Widełce ustawiony został odcinkowy pomiar prędkości. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni z Widełki proszą o podjęcie działań, aby na drodze w ich sołectwie było bezpieczniej. Sołtys Stanisław Rumak proponuje, aby na krajowej "dziewiątce" w Widełce został zamontowany odcinkowy pomiar prędkości. Samorządowiec chce złożenia wniosku w tej sprawie.

Z policyjnych statystyk za ubiegły rok wynika, że Widełka jest jedną z miejscowości, w której najczęściej dochodzi do wypadków i stłuczek. Szczególnie niebezpiecznym miejscem jest zjazd z drogi krajowej nr 9 na drogę powiatową - na Małą Widełkę. 

O tym przypomniał podczas ostatniej sesji (23 lutego) Stanisław Dworak, radny z Widełki. Zwrócił się on do obecnego na obradach Adama Mielnickiego, komendanta kolbuszowskiej policji. 

- Czy jest pomysł, żeby ograniczyć wypadki na terenie Widełki? Tam jest droga krajowa i bardzo duży ruch

- zauważył samorządowiec.

Komendant policji: Winny jest człowiek

Komendant Mielnicki zapewnił, że cały czas prowadzone są działania nie tylko przez kolbuszowskich policjantów, ale i funkcjonariuszy z ruchu drogowego z Rzeszowa. 

Szef Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej podkreślił, że główną przyczyną wypadków jest człowiek, więc w pierwszej kolejności należy zacząć od działań profilaktycznych i rozmowy z ludźmi.

Mandaty przy jubilatce

Swoją propozycję na poprawę bezpieczeństwa na drodze w Widełce przedstawił także Stanisław Rumak, sołtys i zarazem radny z tej miejscowości.

- Według mnie trzeba ten odcinek Widełki, tak jak na Górnej, zrobić, żeby była tam czasówka, a nie łapanie na mandaty od Jubilatką

- zaproponował samorządowiec, odnosząc się do odcinkowego pomiaru prędkości w Kolbuszowej Górnej i fotoradaru ustawionego w Widełce w pobliżu supermarketu. 

Wniosek o odcinkowy pomiar prędkości w Widełce

Stanisław Rumak zaapelował, aby pismo w tej sprawie, w imieniu mieszkańców Widełki, zostało skierowane do policji lub zarządcy drogi nr 9. 

- Przez Górną się da przejechać. Dałoby się i w Widełce. U nas są wypadki, bo jest kawałek drogi, gdzie można przycisnąć. Cały czas się tak dzieje i nic w tej sprawie się nie robi. Pojawiają się tylko sprawozdania, ile fotoradar przy Jubilatce zarobił na mandatach. Kierowca jak wypadnie z kupieńskiej górki, to go później fotoradar przyhamuje i dalej but przez wieś

- dodał radny, jeszcze raz prosząc o skierowanie pisma z wnioskiem o poprawę bezpieczeństwa w Widełce, poprzez zamontowanie odcinkowego pomiaru prędkości.

Temat skomentował radny Krzysztof Wójciki:

- Na Górnej jest już tak bezpiecznie, że można byłoby odcinkowy pomiar przenieść kawałek dalej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy