Reklama

Odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej. W marcu 2022 roku padł rekord

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej. W marcu 2022 roku padł rekord - Zdjęcie główne

Odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej działa od kilku lat. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 3 tysiące przekroczeń dozwolonej prędkości odnotowały urządzenia zamontowane na bramkach odcinkowego pomiaru prędkości w Kolbuszowej Górnej w 2022 roku. Ubiegłoroczny rekord padł w marcu.

Na DK9 w Kolbuszowej Górnej, końcem 2015 roku ustawiony został odcinkowy pomiar prędkości. Początkowo obejmował on odcinek o długości 3,5 km. Po kilku latach, po wybudowaniu łącznika drogi krajowej z drogą na Sędziszów Młp., został on skrócony.

W 2022 roku urządzenia zamontowane na dwóch bramkach odnotowały 3400 przekroczeń dozwolonej prędkości wynoszącej w tym miejscu 50 km/h. 

- Nie wyobrażam sobie tego, aby odcinkowy pomiar prędkości został zlikwidowany

- mówi Jan Fryc, sołtys Kolbuszowej Górnej.

Sołtys: Mamy mniej wypadków

- Odkąd urządzenia działają, nie mieliśmy  poważniejszego wypadku. Wyłącznie jakieś stłuczki na tym odcinku, który jest objęty pomiarem. Wcześniej bardzo często dochodziło do śmiertelnych zdarzeń

- dodaje nasz rozmówca i podkreśla, że na drodze przecinającej sołectwo jest teraz dużo bezpieczniej. 

- Niektórzy mówią, że mamy dwa chodniki po obu stronach drogi. Że należałoby zwiększyć prędkość. Jestem jednak zdania, że lepiej dojechać powoli a bezpiecznie i do celu

- dodaje sołtys Kolbuszowej Górnej. 

Radny Panek chciał zwiększyć prędkość

Zwiększenia obowiązującej prędkości w sołectwie chciała część radnych. Jeszcze w lutym 2018 roku taki wniosek formalny złożył radny Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej. Chciał on, aby przez opomiarowany odcinek można było jechać nie 50 a 70 km/h. 

- W związku z takim ograniczeniem prędkości na drodze w kierunku Kolbuszowej tworzy się potężny zator, co jest zauważalne choćby przed rondem przy wjeździe do miasta. Natomiast kierowcy zmierzający w kierunku Rzeszowa, wyjeżdżając z obszaru obowiązywania pomiaru, starają się nadrobić stracony czas, przez co jadą znacznie szybciej przez Kupno i Widełkę. Tak samo w przypadku kierowców, którzy jadą w kierunku Warszawy przez Kolbuszową Dolną i inne miejscowości

- argumentował swoją propozycję radny Panek. 

Samorządowiec zaapelował wówczas o to, aby Rada Miejska w Kolbuszowej zwróciła się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o zwiększenie prędkości w  obszarze zabudowanym do 70 km/h. Większość radnych była za. W marcu odbyła się wizja w terenie z przedstawicielami GDDKiA. Ostatecznie prędkość nie została zwiększona. 

Przekroczenia prędkości odnotowane przez odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej w 2022 roku:

 • styczeń - 218
 • luty - 325
 • marzec - 487
 • kwiecień - 333
 • maj - 338
 • czerwiec - 332
 • lipiec - 288
 • sierpień - 202
 • wrzesień - 257
 • październik - 285
 • listopad - 162
 • grudzień - 173

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy