Reklama

Obwodnica Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego. Wybrano cztery warianty [MAPA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Obwodnica Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego. Wybrano cztery warianty [MAPA] - Zdjęcie główne

Z czterech wariantów nowej drogi wybrany zostanie jeden, który będzie zrealizowany w latach 2027 - 2029. | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z dziesięciu koncepcji zostały tylko cztery. Mowa o przebiegu obwodnicy Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego. Które propozycje przebiegu nowej drogi trafią teraz pod konsultacje?

W lipcu minie rok od podpisania umowy na wykonanie dokumentacji projektowej obwodnicy Nowej Dęby. Przygotowuje ją Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem. Ma na to czas do maja 2024 roku. Wartość umowy to 2,1 mln zł. 

Dodatkowy wariant obwodnicy

We wrześniu 2021 r. w gminach Majdan Królewski i Nowa Dęba przeprowadzone zostały spotkania z mieszkańcami, w trakcie których zaprezentowano dziewięć wariantów przebiegu przyszłej obwodnicy. 

- W wyniku akcji informacyjnej wpłynęły 733 formularze opinii, zawierające zarówno głosy sprzeciwu jak i poparcia dla poszczególnych wariantów - informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie. 

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, spośród wszystkich wniosków, aż 685 dotyczyło korekty wariantu ósmego. 

- Po analizie proponowanego we wnioskach przebiegu obwodnicy, głównie pod kątem wymagań technicznych, powstał nowy wariant - dodaje przedstawicielka GDDKiA. 

Ciąg dalszy konsultacji w sprawie obwodnicy

W lutym tego roku, biorąc pod uwagę głosy mieszkańców, zdecydowano, że z wszystkich wariantów obwodnicy wybrane zostaną cztery do dalszych konsultacji (w tym najnowszy wariant nr 10). Obejmuje on nie tylko Nową Dębę, ale i Majdan Królewski. Każdy z projektów zakłada, że nowa droga będzie biegła po zachodniej stronie obu tych miejscowości.

- W chwili obecnej rozpoczął się kolejny etap, tj. Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe, w którym również zostanie przeprowadzona akcja informacyjna na terenie wyżej wymienionych gmin. Po zebraniu uwag mieszkańców i władz samorządowych, uwzględniając wszelkie wskaźniki i uwarunkowania, zostanie wskazany wariant, dla którego wystąpimy z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Dopiero po jej uzyskaniu w sposób ostateczny zostanie określony przebieg przyszłej obwodnicy Nowej Dęby - mówi Joanna Rarur z GDDKiA. 


Źródło: GDDKiA Rzeszów

Wybrane warianty obwodnicy

  • Wariant 6 - długość ok. 14,022 km (zielony) - Początek na istniejącej drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie przy skrzyżowaniu z drogą relacji DK9-Stale. Koniec obwodnicy w Komorowie przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Przebiega w granicach gminy Nowa Dęba na odc. ok. 4,9 km oraz w granicach gminy Majdan Królewski na odc. ok. 9,1 km.

  • Wariant 7 - długość 13,113 km (pomarańczowy) - Początek zlokalizowany jest na DK9 w Nowej Dębie 250 m przed skrzyżowaniem z drogą relacji DK9-Stale. Koniec obwodnicy w Komorowie przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Przebiega w granicach gminy Nowa Dęba na odc. ok. 4,8 km oraz w granicach gminy Majdan Królewski na odc. ok. 8,3 km.

  • Wariant 8 - długość 16,806 km (niebieski) - Początek na DK9 w Nowej Dębie przed Jadachami. Koniec na DK9 w Komorowie przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Przebiega w granicach gminy Nowa Dęba na odc. ok. 8,2 km, w granicach gminy Majdan Królewski na odc. ok. 8,3 km oraz w granicach gminy Baranów Sandomierski na odc. ok. 0,3 km.

  • Wariant 10 - długość ok. 17,904 km (jasnoniebieski) - Początek na DK9 w Jadachach. Koniec wariantu na DK9 w Komorowie przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Przebiega w granicach gminy Nowa Dęba na odc. ok. 8,2 km, w granicach gminy Majdan Królewski na odc. ok. 9,4 km oraz w granicach gminy Baranów Sandomierski na odc. ok. 0,3 km.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy