Reklama

Strzelnica w Kolbuszowej już otwarta. Na to, żeby postrzelać, trzeba było czekać kilka miesięcy. Dlaczego? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilka miesięcy trzeba było czekać na oddanie do użytku strzelnicy mieszczącej się przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej. Obiekt był gotowy już sierpniu 2021 roku. Z ostrej amunicji nie można jednak było w nim korzystać. Dlaczego?

Strzelnica, znajdująca się przy kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej została oficjalnie oddana do użytku w piątek (6 maja). Teraz w obiekcie, obok zajęć teoretycznych, bez żadnych przeszkód mogą się również odbywać zajęcia praktyczne. 

- Jest to najnowocześniejsza strzelnica edukacyjna na Podkarpaciu – powiedział podczas oficjalnego otwarcia prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. 

Na to, żeby w kolbuszowskiej strzelnicy można było używać ostrej amunicji, trzeba było czekać kilka miesięcy. Powód? - Interpretacja przepisów - powiedział nam jakiś czas temu Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego LO. 

Zgodnie z przepisami regulamin strzelnicy musiał zatwierdzić burmistrz Kolbuszowej. W pakiecie niezbędnych dokumentów przekazanych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej zabrakło jednak decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowego budynku, którą wydaje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Dlaczego?

Biorąc pod uwagę ustawę covidową, inwestor skorzystał z innej możliwości. Nie wystąpił o wydanie decyzji, a zgłosił do inspektoratu budowlanego zakończenie budowy strzelnicy. W takim przypadku nie ma potrzeby przeprowadzania kontroli na miejscu, a o tym, że budynek powstał zgodnie z projektem, oświadcza kierownik budowy. 

Inspektor nadzoru wydał zaświadczenie, że nie wnosi sprzeciwu i można ze strzelnicy korzystać. Według burmistrza potrzebna była jednak decyzja, żeby regulamin zatwierdzić. Tej powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydać nie mógł, bo sprawa została zamknięta. Sytuacja była patowa.

Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu, do którego powiat kolbuszowski odwołał się od decyzji burmistrza z 17 listopada odmawiającej zatwierdzeniu regulaminu strzelnicy. SKO uznało, że dokument, o który się rozeszło, nie musi zostać dołączony. 

Burmistrz wciąż jednak miał wątpliwości i wysłał zapytanie w tej sprawie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które uznało (mówiąc w skrócie), że dokumenty są w porządku. 2 maja wszystkie decyzje się uprawomocniły i regulamin wszedł w życie. 


Wszelkich informacji na ten temat udziela kierownik strzelnicy, z którym można skontaktować się pod nr. telefonu: 533 891 175.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy