Reklama

Nowe sauny i komora solna. Co jeszcze ma powstać w kolbuszowskiej pływalni?

Opublikowano: 3 maja 2021 08:16
Autor: Anna Pocałuń | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

W budynku kolbuszowskiej pływalni Fregata zanosi się na duże zmiany. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Z początkiem 2020 roku pomieszczenia pływalni na pierwszym piętrze budynku opuściła siłownia, Aby zapewnić powstałą oraz zwiększyć zainteresowanie klientów, Ryszard Zielińskie, kierownik Fregaty, przedstawił swoją koncepcję zagospodarowania wolnej przestrzeni. Jego zdaniem trzeba zainwestować w saunarium i strefę sportowo-rekreacyjno-usługową.

Był plan, aby do budynku kolbuszowskiej pływalni przenieść biuro rady. Ta koncepcja nieco się zmieniła. Być może pływalnia wzbogaci swoją ofertę, a tym samym przyciągnie tłumy klientów.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy zjazd z autostrady? Kolbuszowa chce mieć go bliżej

Taka wizja 

Jak wygląda wstępna koncepcja zagospodarowania powierzchni pomieszczeń basenowych na pierwszym piętrze? Saunarium, składające się sauny suchej, mokrej, aromatycznej i na podczerwień. W planach montaż brodów lub beczek z zimną wodą oraz komory solnej. Pomyślano także o przebieralni i sanitariach. 

Powierzchnię na strefę saun wraz z zapleczem zaplanowano wygospodarować z pomieszczeń nieczynnego bufetu, istniejącej sauny i części szatniowo-sanitarnej.

Bar z przekąskami

W rozmowach pojawił się także pomysł na strefę sportowo-rekreacyjno-usługową. Będzie tam miejsce na siłownię kalenistyczno-aerobową. Jednym z pomysłów jest zaaranżowanie sali wielofunkcyjnej do zajęć tanecznych, gimnastycznych i sportów walki.

Z myślą o osobach, które skorzystały z usług jak i rodzicach czekających na swoje dzieci, pojawi się także bar ze zdrowymi przekąskami i sokami. Strefa została zaplanowana w niewykorzystanych pomieszczeniach po siłowni.

Będzie zysk?

Kierownik Ryszard Zieliński wyjaśnił, że poszerzenie oferty ma służyć też temu, aby zwiększyć wpływy.

- Strefa saunarium, która była zaplanowana z tego co wstępnie obliczałem, w ciągu pierwszego roku, czy dwóch następnych lat funkcjonowania mogłaby przynosić około 200 tys. zł razem z zapleczem sportowym

- odpowiedział szef Fregaty.

Saunarium się utrzyma?

- Koncepcja naprawdę bardzo fajna, przemyślana, zwiększająca atrakcyjność naszej pływalni

- gratulował Krzysztof Wójcicki, członek prezydium. Jednak jego zdaniem przede wszystkim zastanowić się nad kosztami utrzymania. Miał on myśli między innymi zwiększenie poboru energii.

- Żeby nie okazało się, że zamiast zmniejszyć deficyt, to się go zwiększy

- apelował rajca Wójciki. Podkreślał, że dobrze by było, aby saunarium utrzymywało się ze sprzedaży biletów i jeszcze trochę zostało.

Zmiana koncepcji 

- Kierownik Zieliński przedstawił koncepcję, która zagospodarowanie obejmuj te pomieszczenia, chciałbym, żeby wszyscy radni wypowiedzieli się co do tej koncepcji. Biura rady i sali narad na basen? Czy oddajemy pod zagospodarowanie basenu?

- apelował do zebranych Krzysztof Wójcicki, członek prezydium rady miejskiej. 

Radny z Weryni Zbigniew Pytlak, prosił o zorganizowanie spotkania w budynku Fregaty, celem sprawdzenia, o jakie dokładnie pomieszczenia chodzi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 11 dni temu | ocena +3 / -0

    zenek

    Ciekawy temat. Napisany w sposób delikatnie mówiąc niejasny.