Reklama

Nowe sauny i komora solna. Co jeszcze ma powstać w kolbuszowskiej pływalni?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nowe sauny i komora solna. Co jeszcze ma powstać w kolbuszowskiej pływalni? - Zdjęcie główne

W budynku kolbuszowskiej pływalni Fregata zanosi się na duże zmiany. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z początkiem 2020 roku pomieszczenia pływalni na pierwszym piętrze budynku opuściła siłownia. Ryszard Zielińskie, kierownik Fregaty, przedstawił swoją koncepcję zagospodarowania wolnej przestrzeni. Jego zdaniem trzeba zainwestować w saunarium i strefę sportowo-rekreacyjno-usługową.

Był plan, aby do budynku kolbuszowskiej pływalni przenieść biuro rady. Ta koncepcja nieco się zmieniła. Być może pływalnia wzbogaci swoją ofertę, a tym samym przyciągnie tłumy klientów.

Taka wizja 

Jak wygląda wstępna koncepcja zagospodarowania powierzchni pomieszczeń basenowych na pierwszym piętrze? Saunarium, składające się sauny suchej, mokrej, aromatycznej i na podczerwień. W planach montaż brodów lub beczek z zimną wodą oraz komory solnej. Pomyślano także o przebieralni i sanitariach. 

Powierzchnię na strefę saun wraz z zapleczem zaplanowano wygospodarować z pomieszczeń nieczynnego bufetu, istniejącej sauny i części szatniowo-sanitarnej.

Bar z przekąskami

W rozmowach pojawił się także pomysł na strefę sportowo-rekreacyjno-usługową. Będzie tam miejsce na siłownię kalenistyczno-aerobową. Jednym z pomysłów jest zaaranżowanie sali wielofunkcyjnej do zajęć tanecznych, gimnastycznych i sportów walki.

Z myślą o osobach, które skorzystały z usług jak i rodzicach czekających na swoje dzieci, pojawi się także bar ze zdrowymi przekąskami i sokami. Strefa została zaplanowana w niewykorzystanych pomieszczeniach po siłowni.

Będzie zysk?

Kierownik Ryszard Zieliński wyjaśnił, że poszerzenie oferty ma służyć też temu, aby zwiększyć wpływy.

- Strefa saunarium, która była zaplanowana z tego co wstępnie obliczałem, w ciągu pierwszego roku, czy dwóch następnych lat funkcjonowania mogłaby przynosić około 200 tys. zł razem z zapleczem sportowym

- odpowiedział szef Fregaty.

Saunarium się utrzyma?

- Koncepcja naprawdę bardzo fajna, przemyślana, zwiększająca atrakcyjność naszej pływalni

- gratulował Krzysztof Wójcicki, członek prezydium. Jednak jego zdaniem przede wszystkim zastanowić się nad kosztami utrzymania. Miał on myśli między innymi zwiększenie poboru energii.

- Żeby nie okazało się, że zamiast zmniejszyć deficyt, to się go zwiększy

- apelował rajca Wójciki. Podkreślał, że dobrze by było, aby saunarium utrzymywało się ze sprzedaży biletów i jeszcze trochę zostało.

Zmiana koncepcji 

- Kierownik Zieliński przedstawił koncepcję, która zagospodarowanie obejmuj te pomieszczenia, chciałbym, żeby wszyscy radni wypowiedzieli się co do tej koncepcji. Biura rady i sali narad na basen? Czy oddajemy pod zagospodarowanie basenu?

- apelował do zebranych Krzysztof Wójcicki, członek prezydium rady miejskiej. 

Radny z Weryni Zbigniew Pytlak, prosił o zorganizowanie spotkania w budynku Fregaty, celem sprawdzenia, o jakie dokładnie pomieszczenia chodzi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy