Reklama

Za ciasno w urzędzie w Kolbuszowej. Będą przenosiny

Opublikowano:
Autor:

Za ciasno w urzędzie w Kolbuszowej. Będą przenosiny  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Aby zaoszczędzić pracy, kolbuszowski magistrat planuje przeniesienie spotkań rady miejskiej w nowe miejsce. To jednak nie koniec zmian.

Kolbuszowski urząd planuje w przyszłym roku kilka zmian. Część z nich będzie dotyczyła rajców, a kolejna pracowników urzędu. 

Skąd taka decyzja?

Obecnie sesje rady miejskiej odbywają się w budynku Miejskiego Domu Kultury lub Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Wiąże się to z koniecznością każdorazowego rozkładania i składania elektronicznego systemu obrad i transmisji sesji rady.   

- Wyznaczenie jednego miejsca posiedzeń pozwoli na zainstalowanie sprzętu na stałe i uniknięcie uszkodzeń przy transporcie i rozkładaniu - poinformował Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa. Jak dodał, zgodnie z koncepcją w budynku pływalni powstanie sala konferencyjna, gdzie będą odbywać się sesje rady oraz posiedzenia komisji. 

Powstanie również pokój biura rady oraz przewodniczącego. - Na tę chwilę ukończono prace koncepcyjne i z początkiem roku rozpoczną się prace projektowe. Użytkowanie nowych pomieszczeń planowane jest od lipca 2021 roku - nadmienił przedstawiciel lokalnego samorządu. Wcześniej na piętrze miejskiej pływalni Fregata znajdowała się siłownia. 

Nowe biura

- Podobnie jak na pływalni, z dzierżawy pomieszczeń gminy Kolbuszowa zrezygnował przedsiębiorca prowadzący sklep AGD w budynku wielorodzinnym przy ul. Piłsudskiego - mówi w rozmowie z Korso Matejek.

Jak tłumaczy sekretarz, w związku z trudnymi warunkami lokalowymi w budynku głównym urzędu miejskiego powstała koncepcja przygotowania w opuszczonym lokalu pomieszczeń biurowych na potrzeby urzędu.

Do nowego miejsca przeniesiony zostanie referat ochrony środowiska i gospodarki wodnej, powstanie również biuro inspektora ochrony danych oraz audytora wewnętrznego. Zakończono prace koncepcyjne i z początkiem roku rozpoczną się prace projektowe. - Użytkowanie nowych pomieszczeń planowane jest od lipca 2021 roku - dodał Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy