Reklama

Budowa zjazdu z autostrady A4 w Czarnej Sędziszowskiej. O to proszą marszałka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Realizacja działań zmierzających do poprawy jakości i standardu dróg w regionie. Ponadto poprawa skomunikowania autostrady A4 z siecią istniejących dróg w powiecie ropczycko-sędziszowskimi i powiecie kolbuszowskim. Tymi tematami zajęli się samorządowcy podczas piątkowego (30 kwietnia) spotkania.

Proponowanym rozwiązaniem jest przebudowa drogi wojewódzkiej relacji Kolbuszowa - Sędziszów Małopolski. Ponadto samorządowcy będą się starać o rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej w miejscowości Czarna Sędziszowska w obrębie autostrady A4. Miałby tam powstać zjazd.


ZOBACZ TAKŻE: Radni uczcili minutą ciszy zmarłego sołtysa

 

- Realizacja tych inwestycji byłaby znacząca dla mieszkańców Kolbuszowej i Sędziszowa Małopolskiego. Pozwoliłaby na poprawę płynności ruchu, skrócenie czasu przejazdu, poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, a także pobudzenie konkurencyjności gospodarczej regionu

- czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Zwieńczeniem rozmów było podpisanie pisma w sprawie wspomnianych przedsięwzięć, skierowanego do Władysława Ortyla, marszałka Województwa Podkarpackiego. Samorządowcy apelują w nim o ujęcie tych inwestycji w perspektywie finansowej na kolejne lat

W spotkaniu wzięli udział:

  • Zdzisław Pupa, senator RP
  • Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP
  • Kazimierz Moskal, poseł na Sejm RP
  • Ewa Draus, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
  • Józef Kardyś, starosta kolbuszowski
  • Witold Darłak, starosta Ropczycko-Sędziszowski
  • Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego
  • Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej
 

Więcej na temat piątkowych rozmów w najbliższym (5 maja) numerze Korso Kolbuszowskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy