Jak sprawić radość najbliższym, z którymi w związku z pandemią nie możemy się zobaczyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Jak sprawić radość najbliższym, z którymi w związku z pandemią nie możemy się zobaczyć? - Zdjęcie główne

foto Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Pandemia oraz obostrzenia na terenie Polski sprawiły, że nie z każdym możemy się spotkać, jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo, szczególnie osób starszych. Utrudniony kontakt z rodzicami i dziadkami niekorzystnie odbija się na nas wszystkich, a kiedy zbliżają się urodziny czy imieniny, chcielibyśmy potraktować ich wyjątkowym prezentem.

  1. W jaki sposób stworzyć wyjątkową sytuację, tak aby nasi bliscy wiedzieli, że o nich pamiętamy?
  2. Telefony, e-maile, komunikatory
 

W jaki sposób stworzyć wyjątkową sytuację, tak aby nasi bliscy wiedzieli, że o nich pamiętamy?

Izolacja nas wszystkich doprowadza do obniżenia nastroju, a nawet do ciężkich postaci depresji. Sytuacja pandemiczna odcisnęła się mocnym piętnem na naszych psychikach. Jednak chyba najgorzej znoszą to osoby starsze, które od samego początku były izolowane, by nie trafić w ciężkim stanie do szpitala. Kiedy zbliżają się święta typu urodziny czy imieniny, chcielibyśmy aby choć te dni były zbliżone do tego, jak wcześniej je obchodziliśmy. Sam zakup prezentu nie stanowi obecnie problemu. Zamawiamy go przez internet ze wskazaniem adresu osoby obdarowanej, ale prezent to nie wszystko, choć oczywiście jeśli dobrze wybierzemy potrafi sprawić radość. W naszej tradycji jednak jest darowanie kwiatów, które potrafi wywołać uczucia najwyższe. Tak niewiele trzeba aby zamówić tanie kwiaty przez internet, które w sytuacji pandemicznej będą potrafiły stworzyć miłą chwilę, zapamiętaną przez długie lata. W Euroflorist możemy zamówić już kwiaty do 50 złotych, a wraz z nimi wysłać czekoladki, wina i maskotki pięknie zapakowane. A może nasza babcia, mama, tata, dziadek lubią czytać książki? Można tu zamówić również książkę, która umili dłużące się dni pandemii i izolacji.

Telefony, e-maile, komunikatory

Kiedy osoby starsze izolują się, bo tak trzeba dla ich własnego bezpieczeństwa, wychodząc jedynie w sytuacji, kiedy trzeba zrobić zakupy czy wyjść do lekarza, najbardziej zależy im na kontakcie z drugim człowiekiem. Ci, którzy nie nauczyli się obsługiwać komputera, korzystają z rozmów telefonicznych. Bardzo ważne, abyśmy nie zbywali ich, twierdząc, że nie mamy czasu. Samotność jest bardzo przykra, szczególnie jeśli jest się osobą starszą z mniejszymi lub większymi ograniczeniami. Jeśli udało nam się wcześniej nauczyć bliskich, rozmów z użyciem komputera, to duża ulga, jako, że przy pomocy komunikatorów mamy możliwość zobaczenia się. Część z seniorów trwa tak bez rodzin od początku pandemii, a za nimi święta Bożego Narodzenia i już dwa razy obchodzona Wielkanoc. To czas, który wcześniej spędzaliśmy wspólnie. Nie oddalajmy się od siebie teraz, kiedy najbardziej tej bliskości potrzebujemy.

Może niebawem, kiedy się zaszczepi większość społeczeństwa będziemy mogli wrócić do normalności. Może nie zupełnie takiej, jak przed pandemią, bo teraz to już chyba zawsze będzie nam się zapalać gdzieś z tyłu „czerwona lampka – niebezpieczeństwo”. Dbajmy więc o kontakty, by nie stracić więcej niż już utraciliśmy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE