Reklama

Był nietrzeźwy i skoczył "na główkę" do zalewu w Wilczej Woli. Na miejsce wezwano pogotowie i straż pożarną [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Był nietrzeźwy i skoczył "na główkę" do zalewu w Wilczej Woli. Na miejsce wezwano pogotowie i straż pożarną [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Mężczyzna wskoczył do wody. Później potrzebował pomocy ratowników medycznych | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Służby ratunkowe interweniowały dzisiaj (czwartek, 7 lipca) w Wilczej Woli (gmina Dzikowiec) nad zalewem Maziarnia. Pomocy potrzebował młody mężczyzna. Jak się okazało, znajdował się on pod wpływem alkoholu.

Prośbę o pomoc, w przetransportowaniu młodego mężczyzn do karetki, kolbuszowscy strażacy otrzymali kilka minut po godzinie 17. Funkcjonariusze PSP pomogli przenieść go z brzegu zalewu w Wilczej Woli do ambulansu, który znajdował się za skarpą. 

Pomocy medycznej potrzebował 21-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Ze wstępnych informacji kolbuszowskiej policji wynika, że mężczyzna wskoczył do wody z zacumowanej łódki. Niedługo później okazało się, że wymaga pomocy ratowników medycznych. Na miejsce wezwano karetkę. 

Jak mówi Beata Chmielowiec z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, 21-latek został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie. 

Obecnie na terenie zalewu w Wilczej Woli nie ma wyznaczonego kąpieliska. To ma zostać uruchomione najprawdopodobniej 17 lipca i będzie czynne do 15 sierpnia. Nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą osób, mają czuwać ratownicy. Tych obecnie poszukuje gmina Dzikowiec. 

Tylko w czerwcu na terenie całej Polski utonęło 87 osób. W lipcu (dane do 6 lipca) życie w wodzie straciło 18 osób. 

Do ostatniego tragicznego zdarzenia w zalewie w Wilczej Woli doszło w 2014 roku. 6 lipca przed południem podczas kąpieli w zbiorniku Maziarnia utonął 18-letni mężczyzna. 

Dwa lata wcześniej (8 lipca 2012 roku) w zalewie życie stracił 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna ruszył na pomoc topiącej się kobiecie. Zdołał wyciągnąć ją na brzeg. Młodego mężczyznę z wody wyciągnęli świadkowie zdarzenia. Niestety długa reanimacja nie przyniosła skutku. 

Do tragicznego zdarzenia w Wilczej Woli doszło również 25 czerwca 2011 roku. Nad zalewem wypoczywało pięcioro młodych mieszkańców powiatu rzeszowskiego. Grali w piłkę wodną. Gdy ta została wybita dalej na wodę, 18 i 20-latka zaoferowały się, że po nią pójdą. Gdy zbliżały się do celu, nagle obie zniknęły pod wodą. Koledzy próbowali ratować swoje koleżanki, niestety ich wysiłki nie przyniosły rezultatów.

Dwie mieszkanki Rzeszowa nie wypłynęły już na powierzchnię. Ich ciała znaleziono następnego dnia na głębokości 2,5 m.

AKTUALIZACJA z 8 lipca

Jak informuje kolbuszowska policja, młody mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie wiadomo, w jakim jest  obecnie stanie. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że 21-latek skoczył "na główkę". W chwili zabrania go przez pogotowie, był przytomny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy