Do tragicznych zdarzeń w rzeszowskim zakładzie karnym doszło we wtorek, 22 lutego. Około godziny 13 psycholożka została zaatakowana przez jednego z osadzonych. Mężczyzna zaatakował nożyczkami psycholog. Kobieta otrzymała kilka ciosów w okolicę szyi.
Za atakiem ma stać Artur R. Jest on mieszkańcem powiatu kolbuszowskiego. Wcześniej oskarżony o kilka brutalnych gwałtów. Wszystkie ofiary gwałtów były bite, szarpane, poniżane. Artur R. zabierał im także bieliznę, którą traktował jako trofeum.
O tej sprawie pisaliśmy wielokrotnie:
- Zabójstwo w zakładzie karnym w Rzeszowie. To Artur R. z powiatu kolbuszowskiego, oskarżony również o brutalne gwałty
- Nowe fakty w sprawie Artura R. z gminy Kolbuszowa, podejrzanego o morderstwo psycholożki w zakładzie karnym w Rzeszowie
- Artur R. z gminy Kolbuszowa nie przyznaje się do zabójstwa psycholożki w zakładzie karnym w Rzeszowie
- Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego oskarżony o kilka brutalnych gwałtów. Zabierał ofiarom bieliznę jako trofeum
- UWAGA TVN o Arturze R. z powiatu kolbuszowskiego podejrzanym o gwałty i morderstwo psycholożki w Zakładzie Karnym w Rzeszowie [WIDEO]
Aresztant został sam na sam z psycholożką, bez nadzoru strażnika więziennego. Niespodziewanie podczas konsultacji zaatakował 39-latkę nożyczkami, zadając jej kilkanaście ciosów. Funkcjonariuszka wykrwawiła się na śmierć. Osierociła dwoje dzieci.
Sprawa została przyjęta do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 37-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Artur R. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Akt oskarżenia ma być gotowy niebawem. Mężczyźnie grozi dożywocie.
Sprawę badała także specjalna komisja z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zespół specjalistów z Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Czynności wyjaśniające zostały zakończone.
Jak wyjaśniają przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, wynikiem prac zespołu było wypracowanie odpowiednich rekomendacji dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy, które są już wprowadzane w życie w zakładach karnych i aresztach śledczych w całej Polsce. Wszystkie wprowadzane działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej podczas wykonywania przez nich codziennych zadań służbowych
Nie stwierdzono uchybień w działaniach Służby Więziennej
- Zakończone czynności nie stwierdziły uchybień w działaniach funkcjonariuszy, które skutkowałyby wyciągnięciem konsekwencji
- podkreśla ministerstwo.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.