Reklama

Ministerstwo Sprawiedliwości w sprawie Artura R. z powiatu kolbuszowskiego. To on miał zabić funkcjonariuszkę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ministerstwo Sprawiedliwości w sprawie Artura R. z powiatu kolbuszowskiego. To on miał zabić funkcjonariuszkę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Ministerstwo Sprawiedliwości zajęło się sprawą zabójstwa psycholożki w Zakładzie Karnym w Rzeszowie (zdjęcie poglądowe).

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI We wtorek (22 lutego) w zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do tragicznych zdarzeń. Jeden z więźniów rzucił się na funkcjonariuszkę służby więziennej i zadał jej kilka śmiertelnych ciosów. Zabójstwa miał dokonać Artur R., mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Wcześniej oskarżony o brutalne gwałty i pobicia.

Do tragicznych zdarzeń w rzeszowskim zakładzie karnym doszło we wtorek, 22 lutego. Około godziny 13 psycholożka została zaatakowana przez jednego z osadzonych. Mężczyzna zaatakował nożyczkami psycholog. Kobieta otrzymała kilka ciosów w okolicę szyi.

Za atakiem ma stać Artur R. Jest on mieszkańcem powiatu kolbuszowskiego. Wcześniej oskarżony o kilka brutalnych gwałtów. Wszystkie ofiary gwałtów były bite, szarpane, poniżane. Artur R. zabierał im także bieliznę, którą traktował jako trofeum.

O tej sprawie pisaliśmy wielokrotnie:

Aresztant został sam na sam z psycholożką, bez nadzoru strażnika więziennego. Niespodziewanie podczas konsultacji zaatakował 39-latkę nożyczkami, zadając jej kilkanaście ciosów. Funkcjonariuszka wykrwawiła się na śmierć. Osierociła dwoje dzieci.

Sprawa została przyjęta do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 37-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Artur R. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Akt oskarżenia ma być gotowy niebawem. Mężczyźnie grozi dożywocie. 

Sprawę badała także specjalna komisja z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zespół specjalistów z Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Czynności wyjaśniające zostały zakończone.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, wynikiem prac zespołu było wypracowanie odpowiednich rekomendacji dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy, które są już wprowadzane w życie w zakładach karnych i aresztach śledczych w całej Polsce. Wszystkie wprowadzane działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej podczas wykonywania przez nich codziennych zadań służbowych

Nie stwierdzono uchybień w działaniach Służby Więziennej

- Zakończone czynności nie stwierdziły uchybień w działaniach funkcjonariuszy, które skutkowałyby wyciągnięciem konsekwencji

- podkreśla ministerstwo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy