Reklama

Matura z wiedzy o społeczeństwie. Maturzyści ZSA-E w Weryni w obiektywie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 13 maj 2022 11:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek (13 maja) punktualnie o godz. 9 rozpoczęła się matura z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Na chwilę przed jej rozpoczęciem odwiedziliśmy z aparatem maturzystów z ZSA-E w Weryni. Zobaczcie galerię zdjęć tegorocznych abiturientów.

Do matury z WOS-u na poziomie rozszerzonym w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni przystąpiło w tym roku 13 abiturientów. Uczniowie na rozwiązanie arkusza mają standardowo 180 minut, czyli 3 godziny. Egzamin składa się z około 30 zadań. Uczniowie mogą otrzymać za niego maksymalnie 60 punktów.

Jak poinformowało CKE, w roku szkolnym 2021/22, do egzaminu z wiedzy o społeczeństwie przystąpi 18 262 osób, czyli 6,4 proc. wszystkich tegorocznych absolwentów.

Na każdym egzaminie maturalnym z WOS-u maturzyści muszą zmierzyć się z dłuższą wypowiedzią pisemną. Dotyczy ona następujących tematów: społeczeństwo, polityka, prawo i stosunki międzynarodowe.

Najważniejsze informacje o tegorocznych maturach:

Tegoroczne matury potrwają do poniedziałku 23 maja. Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca, a dla osób poprawiających w sierpniu - 9 września. Egzamin w terminie dodatkowym odbędzie się od 1 do 15 czerwca, natomiast egzamin w terminie poprawkowym 23 sierpnia.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć maturzystów z poprzednich egzaminów:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy