Reklama

Dlaczego nie ma jeszcze ogródków piwnych na rynku w Kolbuszowej?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Dlaczego nie ma jeszcze ogródków piwnych na rynku w Kolbuszowej? - Zdjęcie główne

Kiedy na rynku pojawią się ogródki piwne? Skąd to opóźnienie? Sprawdzamy. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy miasta nad Nilem dopytują, dlaczego nie ma jeszcze ogródków piwnych na kolbuszowskim rynku. Sprawdzamy, skąd wynika to opóźnienie i kiedy się wreszcie pojawią.

Temat ogródków piwnych na rynku w Kolbuszowej ciągle powraca. Jest 12 maja, a na rynku nie ma ani jednego obiektu gastronomicznego. Dlaczego tak jest i skąd wynika to opóźnienie? O to dopytujemy w urzędzie miejskim.

Dwa razy po 100 m²

Już 16 marca tego roku, na stronie BIP Urzędu Gminy w Kolbuszowej pojawiło się zarządzenie burmistrza w sprawie zasad prowadzenia w sezonie letnim ogródków piwnych na płycie kolbuszowskiego rynku.

Znalazły się tam takie zapisy jak to, że klienci powinni mieć możliwość korzystania z urządzeń sanitarnych, znajdujących się nie dalej niż 120 metrów od ogródków. Prowadzący działalność gospodarczą w obrębie ogródka zobowiązany jest do utrzymania czystości i porządku wewnątrz ogródka jak i w jego bezpośrednim otoczeniu oraz zawarcia umowy na wywóz nieczystości.

Urzędnicy zwracają uwagę, że w ogródku obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu i wyrobów tytoniowych. Dzierżawca zobowiązuje się do ponoszenia wszelkich obciążeń publiczno-prawnych. Powierzchnia do wydzierżawienia wynosi 200 mkw - dwa razy po 100 mkw. Wysokość czynszu za jeden miesiąc wynosi 1 500 zł + Vat za 100 mkw. 


Fot. Załącznik graficzny płyty rynku w Kolbuszowej.

Ogródki z opóźnieniem

O aktualną sytuację związaną z ogródkami gastronomicznymi zapytaliśmy Tadeusza Serafina, kierownika referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami w gminie Kolbuszowa. Jak powiedział w rozmowie z nami, przetarg ustny odbędzie się 17 maja. Po tym czasie dowiemy się, czy będą zainteresowani wydzierżawieniem powierzchni użytkowych i kiedy ewentualnie ogródki rozpoczną swoją działalność. 

Tadeusz Serafin przyznał, że jest spore opóźnienie, jeśli chodzi o ten przetarg na ogródki piwne.

- Mieliśmy inne uchwały odnośnie przeprowadzenia procedury przetargowej. Musieliśmy odczekać miesiąc czasu. Wynika to z regulacji prawnych

- tłumaczył.

Okres funkcjonowania ogródków działkowych upływa 15 października. Na wniosek dzierżawcy data może przesunąć się do końca października. Niedługo powinniśmy dowiedzieć się, czy będą chętni na uruchomienie ogródka w centrum miasta. Do tematu będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy