Reklama

Matura z języka angielskiego. Maturzyści ZST w Kolbuszowej w obiektywie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek (6 maja) punktualnie o godz. 9 rozpoczęła się matura z języka angielskiego. Na chwilę przed jej rozpoczęciem odwiedziliśmy z aparatem maturzystów z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Zobaczcie galerię zdjęć tegorocznych abiturientów.

Do matury z języka angielskiego w ZST w Kolbuszowej przy ul. Janka Bytnara przystąpiło w tym roku 137 abiturientów. Dzisiaj przed nimi ostatnia matura z obowiązkowego przedmiotu na poziomie podstawowym.

Punktualnie o godz. 9 maturzyści z kolbuszowskiego technikum przystąpili do egzaminu z j. angielskiego. Natomiast o godz. 14 odbędą się matury z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego rosyjskiego lub włoskiego.

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie poinformowało, że w województwie podkarpackim do matury przystąpiło 20 416 zdających. Wśród nich jest 315 absolwentów z lat poprzednich, którzy po raz pierwszy piszą maturę. 1820 osób wcześniej nie zdało tego egzaminu, a 1388 poprawia swój wynik.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć maturzystów z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Z aparatem odwiedziliśmy również abiturientów ZSA-E w Weryni oraz LO w Kolbuszowej. Pisaliśmy o tym tutaj:

Najważniejsze informacje o tegorocznych maturach:

Żeby zdać maturę, należy zdobyć co najmniej 30 procent możliwych do zdobycia punktów z każdego z obowiązkowych przedmiotów (język polski, matematyka, język obcy).

W 2022 roku egzamin maturalny przeprowadzany jest wyłącznie w części pisemnej z zastrzeżeniem osób, które na przykład w postępowaniu rekrutacyjnym na wyższą uczelnię zagraniczną muszą przedstawić wynik z egzaminu ustnego.

Tegoroczne matury potrwają do poniedziałku 23 maja. Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca, a dla osób poprawiających w sierpniu - 9 września. Egzamin w terminie dodatkowym odbędzie się od 1 do 15 czerwca, natomiast egzamin w terminie poprawkowym 23 sierpnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy