Reklama

MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO: Sprawdź arkusze i odpowiedzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO: Sprawdź arkusze i odpowiedzi - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za tegorocznymi maturzystami egzamin z języka polskiego. Absolwenci szkół średnich mają przed sobą najważniejszy czas w życiu. Sprawdźcie jakie zadania musieli rozwiązać i zobaczcie odpowiedzi.

Matury czas start. We wtorek absolwenci szkół średnich piszą egzamin z języka polskiego (170 minut). Ustne egzaminy zdaje jedynie niewielka grupa, która wybiera się na studia zagraniczne i ten wynik jest tam wymagany. Obowiązkowo trzeba pisemnie zdać język polski, matematykę i język obcy na poziomie podstawowym. Absolwenci mogą jeszcze przystąpić do egzaminów (maksymalnie do 6) z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Na Podkarpaciu egzamin zdaje 21707 tysięcy osób - z czego 4913 osób to maturzyści z lat wcześniejszych, którzy chcą zdać oblaną maturę, albo poprawić swój wynik z wybranych przedmiotów. Warto dodać, że ponad 10 tysięcy maturzystów zdecydowało się w tym roku na język angielski na poziomie rozszerzonym, 5,5 tysięcy zdaje na tym poziomie matematykę, 3,8 tysięcy geografię, 3,6 tysięcy biologię, a 3,5 tysiąca język polski.

CZYTAJ TAKŻE:

Na Podlasiu miało dojść do przecieków tematów maturalnych z języka polskiego. Pierwsze informacje miały pojawić się w sieci już kilka minut po godzinie 7. Przeciek miał dotyczyć tematu wypracowania, którym był motyw ambicji w "Lalce" Bolesława Prusa. (...) CZYTAJ DALEJ - ZOBACZ ARKUSZE I ODPOWIEDZI>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy