Reklama

Lodowisko w Kolbuszowej na placu targowym? Barbara Szafraniec: - O to wnioskuje młodzież

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Lodowisko w Kolbuszowej na placu targowym? Barbara Szafraniec: - O to wnioskuje młodzież - Zdjęcie główne

Ze sztucznego lodowiska mieszkańcy Kolbuszowej mogli korzystać w 2017 roku. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni miejscy chcą, aby władze miasta zajęły się tematem stworzenia lodowiska w mieście. O potrzebie powstania takiego obiektu w Kolbuszowej mówili Barbara Szafraniec i Adam Kaczanowski. To kolejny wniosek samorządowców w tej sprawie.

Po raz kolejny radny Adam Kaczanowski z Kolbuszowej prosi o budowę lodowiska w Kolbuszowej. Jak zauważa, gmina ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie targowiska przy ulicy Wolskiej. 

- Uważam, że nadarzyła się doskonała okazja, aby zaprojektować tę inwestycję tak, aby w zimie istniała możliwość wykorzystania części powierzchni na potrzeby lodowiska. Podobnie takie rozwiązanie jest zastosowane w Majdanie Królewskim

- powiedział radny Kaczanowski.

Adam Kaczanowski: Lodowisko przy ulicy Wolskiej

Samorządowiec przyznał, że mieszkańcy mówią mu o tym, że lokalizacja lodowiska przy stadionie, przy ulicy Wolskiej, byłaby dobrym pomysłem. 

- Można byłoby wtedy osiągnąć przy jednym projekcie dwa cele. Budując targowisko, nie poniesiemy kosztów na budowę lodowiska. Byłoby to bardzo korzystne dla mieszkańców i byłaby to duża radość dla dzieci i młodzieży

- stwierdził Adam Kaczanowski.

Adam Kaczanowski - KolbuszowaRadny Adam Kaczanowski po raz kolejny wnioskuje w sprawie lodowiska w Kolbuszowej

Barbara Szafraniec: Młodzi też o to wnioskują

Propozycję radnego poparła Barbara Szafraniec. Radna z Kolbuszowej powiedziała, że wzięła udział w spotkaniu z Młodzieżową Radą Miejską w Kolbuszowej. Najmłodsi rajcy też wnioskowali o taką inwestycję na terenie miasta. 

Burmistrz: Mamy inną lokalizację

Jan Zuba oznajmił, że temat kolbuszowskiego lodowiska będzie analizowany w najbliższym czasie przez urzędników.

- Poinformujemy, w którym kierunku idziemy

- zapewnił włodarz gminy Kolbuszowa. 

Burmistrz miasta zaznaczył, że jego zdaniem lokalizacja lodowiska na terenie placu targowego, nie jest dobrym pomysłem. Jak zauważył, sprzedający i kupujący korzystają z tego terenu przez cały rok. 

- Jeżeli usytuujemy tam, na kostce brukowej, która będzie służyła obsłudze kupców i klientów lodowisko na okres kilku miesięcy, to ograniczymy możliwości wykorzystania placu targowego. Nad tym musimy się zastanowić, gdzie takie lodowisko zlokalizować

- powiedział w trakcie ostatniej (23 lutego) sesji rady miejskiej burmistrz Zuba.

Lodowisko przy pływalni?

Samorządowiec przypomniał, że gmina dysponuje działką znajdującą się przy ulicy Jana Pawła II - przed krytą pływalnią, która ma wykonane oświetlenie. Docelowo miała ona zostać przeznaczona pod budowę kortów tenisowych. Taki obiekt znajduje się jednak tuż obok - na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. 

- Nie ma więc potrzeby, aby powstawały kolejne. Ten teren można byłoby przygotować pod lodowisko

- dodał burmistrz, podkreślając jeszcze raz, że temat lokalizacji takiego obiektu będzie analizowany.


Tę lokalizację wskazał burmistrz.

Grzegorz Romaniuk: Można to zrobić u nas

Przysłuchujący się dyskusji Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, zaapelował o to, aby planując lokalizację lodowiska, wziąć pod uwagę obiekt fundacji. 

- Myśmy już kiedyś wylali lodowisko. Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem. Myślę, że ten teren u nas pozwala na to, żeby takie lodowisko było usytuowane w sąsiedztwie stadion. Dysponujemy zapleczem, szatniami i pracownikami, którzy mogliby to lodowisko obsługiwać

- zauważył prezes Romaniuk.

Jego zdaniem, powstanie lodowiska przy fundacji wzbogaciłoby ofertę tej instytucji w okresie zimowym. 

- Byłaby to kolejna atrakcja dla zespołów, które przyjeżdżają do naszego miasta na zgrupowania. Prosiłbym, żeby wziąć to pod uwagę

- zaapelował Grzegorz Romaniuk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy