Reklama

Trzy lokalizacje dla lodowiska w Kolbuszowej. Młodzieżowa Rada Miejska wnioskuje o ślizgawkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Trzy lokalizacje dla lodowiska w Kolbuszowej. Młodzieżowa Rada Miejska wnioskuje o ślizgawkę - Zdjęcie główne

Temat lodowiska poruszył Adam Kaczanowski na początku 2022 roku. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Młodzież z Kolbuszowej upomina się do władz o lodowisko. Czy jest szansa na realizację tego pomysłu? Burmistrz nie mówi nie.

Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu 2022 roku podczas obrad Rady Miejskiej w Kolbuszowej radny Adam Kaczanowski dopytywał o miejsce dla prawdziwej ślizgawki. Zastanawiał się też, czy taka inwestycja jest możliwa w mieście nad Nilem. Władze gminy Kolbuszowa, podejmując temat lodowiska, informowały, że powstanie takiej atrakcji jest możliwe. 

 

Wtedy to dyskutowano, że takie miejsce mogłoby zostać wybudowane przy okazji opracowywania dokumentacji placu targowego przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej. 


- Wtedy to można by było zaprojektować lodowisko, tak jak jest w Majdanie Królewskim. To byłaby duża frajda nie tylko dla najmłodszych mieszkańców gminy. Może nawet jakiś dochód z tego by był

- mówił radny Adam Kaczanowski. 

Czy jest postęp w działaniu?


Co od początku roku zmieniło się w tej sprawie, pytamy włodarza miasta nad Nilem. 

- Nie jest to jeszcze ten moment, żeby rozważać lodowisko. Nie wykluczam jednak takiej możliwości, bo też mi się marzy, żeby w Kolbuszowej było takie miejsce 

- mówi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Jeżeli miałoby już powstać takie miejsce to na pewno byłoby to lodowisko sztuczne, ze względu na warunki pogodowe. Nasz rozmówca dodaje, że na ten moment urząd nie jest przygotowany, żeby realizować taką inwestycję. 


Urząd Miejski w Kolbuszowej na modernizację placu targowego, gdzie mogłoby powstać lodowisko, pozyskał 1 mln 400 tys. zł z rządowego programu. Ile dokładnie wyniesie ta inwestycja okaże się po przetargu, którego ogłoszenie zaplanowane jest na początek 2023 roku. Inwestycja będzie realizowana powyżej 12 miesięcy. Firma, która wygra przetarg będzie miała za zadanie zaprojektować nowy plac targowy.

Na nowoczesne miejsce dla handlujących, jak i klientów trzeba będzie poczekać do 2024 roku. Dopiero po zakończeniu modernizacji będzie można zdefiniować lokalizację sztucznego lodowiska. 

O to wnioskuje młodzież

W rozmowie z burmistrzem nie pada stwierdzenie o konkretnej lokalizacji lodowiska. Jeżeli nie plac targowy, to miejscem odpowiednim na ślizgawkę może być teren obok stadionu, jak i plac przy krytej pływalni Fregata. 


- Temat na pewno nie przepadnie. Będziemy nad tym pracować, żeby Kolbuszowa mogła w przyszłości korzystać ze sztucznego lodowiska

- zaznacza Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Dopiero po wybraniu lokalizacji mogłyby ruszyć prace projektowe. Również Młodzieżowa Rada Miejska w Kolbuszowej na ostatnim spotkaniu przedstawiła wniosek o powstanie lodowiska w mieście nad Nilem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy