Reklama

Lodowisko w Kolbuszowej - to pomysł radnego Adama Kaczanowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Lodowisko w Kolbuszowej - to pomysł radnego Adama Kaczanowskiego - Zdjęcie główne

Radny Adam Kaczanowski, dopytuje o możliwość powstania lodowiska w Kolbuszowej. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas dzisiejszych (27 stycznia) obrad Rady Miejskiej w Kolbuszowej, radny Adam Kaczanowski, dopytywał o możliwość wybudowania lodowiska w mieście nad Nilem. Czy taka inwestycja jest możliwa?

W czwartek (27 stycznia) w budynku Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, odbyło się spotkanie radnych z gminy Kolbuszowa. Podczas obrad radny Adam Kaczanowski, podsunął propozycję budowy lodowiska w Kolbuszowej. 

 

Pomysł ten mógłby się ziścić przy okazji opracowywania dokumentacji wyznaczenia terenu placu targowego przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej obejmujący działki do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników. 

- Wtedy to można by było zaprojektować lodowisko, tak jak jest w Majdanie Królewskim. To byłaby duża frajda nie tylko dla najmłodszych mieszkańców gminy. Może nawet jakiś dochód z tego by był

- powiedział radny Adam Kaczanowski. 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej przypomniał, że urząd przygotowuje się do naboru w programie funkcjonalno-użytkowym. Do 15 lutego jest termin złożenia wniosku do funduszu państwowych gospodarstw rolnych. Kolbuszowa była miejscem, gdzie było państwowe gospodarstwo rybackie, więc może ubiegać się o wsparcie finansowe. Gmina będzie chciała pozyskać pieniądze i zrealizować inwestycję placu targowego.

- W momenie kiedy zostanie ona zrealizowana, będziemy mogli rozmawiać o lodowisku. Jeżeli będą tam miejsca dla handlujących na stałe, to trudno sobie wyobrazić, żeby przerabiać je pod lodowisko. Mamy miejsce pod lodowisko od dawna już przygotowane, nie zralizowaliśmy go ze względu na kapryśne zimy. Trudno sobie wyobrazić lodowisko, które jest czynne kilka dni w miesiącu albo wcale. Przykład Głogowa Młp. gdzie przy temperaturach około 0°C, urzadzenia, jeżeli to jest lodowisko otwarte, nie są w stanie utrzymać właściwej temperatury żeby lód był wystarczający do jazdy na łyżwach

- powiedział Jan Zuba. 

Szef gminy dodał, że ostatnio oglądał relację z Przemyśla, gdzie znajduje się kryte lodowisko. Tam, gdzie nie działają promienie słoneczne, czy opady atmosferyczne, ma ono rację bytu. 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy