Reklama

Kolbuszowscy policjanci także protestują. Mundurowi za wykroczenia nie dają mandantów, a pouczają

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowscy policjanci także protestują. Mundurowi za wykroczenia nie dają mandantów, a pouczają  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI We wtorek, 10 lipca, policjanci w całej Polsce rozpoczęli akcję protestacyjną. Do akcji przyłączają się również kolbuszowscy funkcjonariusze.

- W pierwszej kolejności protest będzie polegał na stosowaniu środka oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia w stosunku do sprawców wykroczeń - mówi Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa. - Pobłażliwości jednak nie będzie dla przestępców i sprawców rażących naruszeń prawa - dodaje nasza rozmówczyni.

Zawisną flagi?

Jak podkreśla przedstawicielka kolbuszowskiej policji, funkcjonariusze będą nadal dbać o bezpieczeństwo publiczne i reagować na wszystkie wykroczenia.

Formą protestu będzie również oflagowanie budynku i radiowozów. Taką decyzję wcześniej jednak musi podjąć Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów.

Dlaczego?

Ogólnopolski protest mundurowych jest wynikiem braku porozumienia policyjnych związków zawodowych z rządem.

 - Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów - czytamy w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Policjanci chcą, aby ich wynagrodzenie w przyszły roku wzrosło o 650 złotych.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE