Reklama

Kiedy w 2021 roku wypadają święta Wielkanocne?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kiedy w 2021 roku wypadają święta Wielkanocne?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kiedy Wielkanoc wypada w tym roku? Które dni będą wolne od pracy?

Święta Wielkanocne to największa uroczystość w roku liturgicznym. Triduum Paschalne jest celebracją misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Wielki tydzień rozpoczyna się Wielkim Czwartkiem 1 kwietnia. Obchodzony jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.

2 kwietnia, przypada Wielki Piątek. Jest drugim dniem Triduum Paschalnego, upamiętniającym śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii.

Wielka Sobota (3 kwietnia). To ostatni z trzech dni przygotowujących chrześcijan do święta Zmartwychwstania. To czas pokornego oczekiwania na ponowne nadejście Jezusa Chrystusa.

4 kwietnia przypada dzień Wielkanocy. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Dzień Zmartwychwstania Pańskiego i najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym. Niedziela Wielkanocna rozpoczyna się od mszy rezurekcyjnej. Przed rozpoczęciem mszy wierni uczestniczą w procesji.

Lany Poniedziałek tzw. Śmigus dyngus (5 kwietnia)/ Poniedziałek Wielkanocny to dzień ustawowo wolny od pracy.

Liczba zachorowań na koronawirusa nie spada. Jakie będzie to miało przełożenie na tegoroczne święta? Prawdopodobnie znowu przyjdzie nam spędzić je w reżimie sanitarnym. 

Sprawdź, jak święta minęły w minionym roku: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy