Reklama

Gmina stara się o duże pieniądze. Na co planuje je wykorzystać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Gmina stara się o duże pieniądze. Na co planuje je wykorzystać?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Raniżów złożyła trzy wnioski na inwestycje realizowane w miejscowościach, gdzie funkcjonowały PGR-y.

Co miałoby powstać za otrzymane pieniądze? Raniżowski urząd wnioskuje łącznie o 3,4 miliona złotych. Wnioski zostały złożone do urzędu wojewódzkiego w ramach funduszu przeciwdziałania Covid-19 dla jednostek samorządu na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR).

Pierwszy wniosek dotyczy przebudowy istniejącego budynku użyteczności publicznej w Raniżowie. Chodzi o budynek na stadionie. Wniosek opiewa na 1,5 miliona złotych. Wartość kosztorysowa wynosi 1 mln 700 tys. zł.

Kolejnym planem gminy, jeżeli uzyska pieniądze, jest aranżacja rynku w Raniżowie. Prace polegałyby na przebudowie i budowie nowych alejek, lamp i kwietników. W planie jest także rozbudowa placu zabaw, budowa siłowni plenerowej, altany i ogólne zagospodarowanie rynku. Na to zadanie urząd wnioskuje o 600 tys. zł. Wartość prac oszacowana jest natomiast na 700 tys. zł.

Trzeci wniosek dotyczy kanalizacji sanitarnej w Raniżowie. Kosztować ma ona 1,5 mln zł, a urząd wnioskuje o 1,3 mln zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy