Reklama

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, odznaczona przez prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi. - Lubię to, co robię - przyznaje [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Elżbieta Wróbel, która gminą Niwiska kieruje od 17 lat, otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Odznaczenie, mieszkańce powiatu kolbuszowskiego, wręczył w czwartek (25 maja) prezydent Andrzej Duda.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Wśród uhonorowanych osób znalazła się Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. Z rąk głowy państwa otrzymała ona Złoty Krzyż Zasługi. 

- Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu - dla mieszkańców

- powiedział Andrzej Duda i zaznaczył, że samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia z pewnością bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i nam wszystkim.

- Przysłużył się przez państwa działalność, przez państwa ręce 

- dodał.

Elżbieta Wróbel, w rozmowie z nami, przyznaje, że Złoty Krzyż Zasługi, który otrzymała, jest dla niej dużym wyróżnieniem. Jak przyznała, od 42 lat pracuje z ludźmi, a w to co robi, wkłada całe serce. Jej przygoda z samorządem rozpoczęła się w 1990 roku i trwa do dzisiaj. 

- Jestem bardzo dumna z tego, że doceniono to co robię. Znalazłam się w gronie osób odznaczonych przez prezydenta, co jest również zasługą mieszkańców, radnych, sołtysów oraz pracowników urzędu gminy, z którymi mam i miałam możliwość przez tyle lat pracować

- powiedziała wójt gminy Niwiska.

Odznaczenie Elżbiecie Wróbel wręczył prezydent Andrzej Duda. Fot. KPRP

Nasza rozmówczyni przyznała, że praca w samorządzie, patrząc z perspektywy lat, jest coraz trudniejsza. Zmieniają się czasy, możliwości oraz mieszkańcy. 

- Mimo wszystko, mogę powiedzieć, że lubię to co robię. Wójt to stanowisko, gdzie spotykam się z różnymi sprawami i mieszkańcami, którym trzeba doradzić, pomóc i poszukać sposobu na rozwiązanie problemu. Niestety często nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego, czego ludzie oczekują, ponieważ ograniczają nas przepisy. Nie wszystko jest tak, jak chcieliby tego mieszkańcu

- dodała nasza rozmówczyni. 

Elżbieta Wróbel pełniła m.in. funkcję kierownika biblioteki w Niwiskach. Była sekretarzem gminy, radną gminną i radną powiatową. Od 2002 roku pełniła funkcję sekretarza powiatu kolbuszowskiego, a w 2006 roku została wybrana po raz pierwszy wójtem gminy Niwiska. 

Relacja z wręczenia odznaczeń. Na filmie Elżbieta Wróbel - od 12.56

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy