Reklama

Elżbieta Wróbel o podpalaczach dekoracji dożynkowych w gminie Niwiska: - W sądzie im nie odpuszczę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Elżbieta Wróbel o podpalaczach dekoracji dożynkowych w gminie Niwiska: - W sądzie im nie odpuszczę - Zdjęcie główne

Wójt Elżbieta Wróbel zapowiada, że dekoracje pojawią się również w przyszłym roku. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska policja ustaliła, kto podpalił dekoracje dożynkowe na terenie gminy Niwiska. - Podejrzewałam, że to musi być ktoś z naszej gminy - mówi wójt Elżbieta Wróbel.

W środę po południu (11 sierpnia) kolbuszowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lata. Starszy z nich to mieszkaniec gminy Niwiska, drugi natomiast pochodzi z powiatu mieleckiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni działali razem. Starszy z nich kierował samochodem, a drugi z mężczyzn podpalał dekoracje. 23-latek jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty chuligańskiego zniszczenia mienia wspólnie i w porozumieniu z 22-latkiem. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swojego postępowania.

- Podejrzewałam, że to musi być ktoś z gminy Niwiska, ponieważ wiedział, gdzie te główne kamery u nas się znajdują - powiedziała nam dzisiaj wójt Elżbieta Wróbel.

Szefowa gminy przyznała, że jest zbulwersowana całą sytuacją. Nie tylko zniszczony został efekt pracy mieszkańców, ale i zagrożone było ich bezpieczeństwo. 

- Ludzie się napracowali przy tych dekoracjach, a oni nie poszanowali ich pracy. Tu też było zagrożenie życia. Mieszkańcy spali, a przy ich domach się paliło. To już nie jest zabawa. Na pewno, jeżeli tylko znajdę się w sądzie na ich rozprawie, to im nie popuszczę. Uważam, że trzeba tępić tych, którzy nie szanują ludzkiej pracy i ludzkiego wysiłku

- dodała wójt Wróbel. 

Dekoracje ustawione w dziewięciu sołectwach miały zachęcić do udziału w niedzielnych (14 sierpnia) dożynkach. Siedem z nich zostało spalonych w nocy z wtorku na środę. Słomiane dzieła mieszkańców oceniała także komisja konkursowa, a najpiękniejsza i najbardziej pomysłowa kompozycja, miała zostać nagrodzona.

- Nic się w tej sprawie nie zmieniło. Konkurs zostanie rozstrzygnięty. Wyniki już mam i ogłoszę je podczas dożynek - mówi Elżbieta Wróbel i dodaje, że w przyszłym roku dekoracje też się pojawią, a wokół nich więcej kamer do monitoringu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE