Reklama

Duża obwodnica Kolbuszowej. Zabrakło mieszkańców Widełki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Duża obwodnica Kolbuszowej. Zabrakło mieszkańców Widełki  - Zdjęcie główne

Na spotkaniu, w którym wzięli udział mieszkańcy różnych sołect, zabrakło przedstawicieli Widełki. | foto Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas spotkania zorganizowanego w sprawie wariantów dużej obwodnicy Kolbuszowej zabrakło mieszkańców Widełki. Teraz zbierają podpisy pod protestem.

Na spotkaniu w minioną środę (14 lipca) zainteresowani nie mieścili się na sali fundacji przy ul. Wolskiej. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców zabrakło jednak społeczności z Widełki. Nie było też przedstawicieli, czyli radnych, rady sołeckiej i samego włodarza wsi.

W ostatnich dniach dostaliśmy kilka telefonów od widelan. Dzwonili, aby dowiedzieć się, jakie tematy były poruszane na spotkaniu. Dowiedzieliśmy się, że nie mieli oni informacji o tym, że takie zebranie się odbędzie.

Jak to możliwe? Stanisław Rumak, sołtys wsi, w rozmowie z Korso zaznaczył, że dla nikogo nie były wysyłane specjalne zaproszenia, a informacja o spotkaniu była ogłaszana. On sam nie mógł reprezentować sołectwa ze względu na niedyspozycję zdrowotną. 

Każdy mógł przyjść

Pojawiły się również głosy, że mieszkańcy Widełki nie weszli na spotkanie, ponieważ ich nie wpuszczono ze względu na sytuację pandemiczną. To dementuje Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Gospodarz obiektu przy stadionie zapewnił nas, że jeżeli ktoś chciał uczestniczyć w spotkaniu, na pewno znalazłby sobie miejsce. 

ZOBACZ TAKŻE: Warianty dużej obwodnicy Kolbuszowej [MAPA]

Podpisy pod protestem 

Z przygotowanych dziewięciu wariantów obwodnicy dwa mają swój koniec (początek) w Widełce. Oba wiążą się również z wyburzeniami istniejących budynków. Stąd też zastrzeżenia mieszkańców co do planowanego przebiegu nowej drogi.

- Zaczniemy zbieranie podpisów pod protestem mieszkańców. Nikt takie wariantu nie wymyśli, żeby nikomu nie przeszkadzało, zawsze znajdzie się ktoś przeciw

-powiedział Stanisław Rumak, szef wsi. Gospodarz Widełki zaznaczył, że na pewno mieszkańcy nie zgodzą się na zaproponowany dla ich miejscowości wariant. 

Z kolei jeden z członków rady sołeckiej stwierdził, że mieszkańcy jego sołectwa nie pojawili się na konsultacjach, ponieważ zaproponowane warianty, z drobnymi korektami, im odpowiadają. 

Mieszkańcy cały czas mogą składać swoje uwagi do projektantów. Nic nie jest przesądzone. Mapy są wyłożone do wglądu w urzędzie gminy w sali numer 1. Tam też można znaleźć wzory formularzy, w których można wskazać swoją opinię. Jest na to czas do 28 lipca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy