Reklama

Diagnosta stanął przed sądem. Przestępstwo na jednej ze stacji w powiecie kolbuszowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels.com

Diagnosta stanął przed sądem. Przestępstwo na jednej ze stacji w powiecie kolbuszowskim - Zdjęcie główne

Diagnosta podbijał przeglądy ciągnikom rolniczym, mimo że nie przyjeżdżały na stację. | foto pexels.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd Rejonowy w Kolbuszowej skazał pracownika jednej ze stacji diagnostycznych w powiecie kolbuszowskim za podbijanie "lewych" przeglądów. Wyrok nie jest prawomocny.

Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury poinformowała, że na jednej ze stacji diagnostycznych w powiecie kolbuszowskim pracownik podbijał przeglądy ciągnikom rolniczym, mimo że pojazdy nie pojawiały się na miejscu. Do zdarzeń miało dochodzić jeszcze w 2018 roku. 

- Pracownik stacji diagnostycznej w powiecie kolbuszowskim, który był uprawnionym diagnostą, trzykrotnie poświadczył nieprawdę. Wydawał zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym, mimo że te pojazdy nie był na stacji kontroli pojazdów

- wyjaśnia prokurator Kwiatkowska-Brandys.

W każdym z tych przypadków przyjmował niewielką korzyść majątkową. 

60-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, który był diagnostą, został skazany na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Dodatkowo otrzymał on karę grzywny. Sąd zakazał mu także wykonywania zawodu diagnosty na okres jednego roku. 

Wyrok zapadł w środę, 8 czerwca w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej. Wyrok nie jest prawomocny, stąd mężczyzna może się od niego odwołać. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy