Reklama

Czy rząd poluzuje obostrzenia wcześniej niż zapowiadał?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Twitter

Czy rząd poluzuje obostrzenia wcześniej niż zapowiadał? - Zdjęcie główne

W rozmowie z Radiem Plus mówiła na ten temat wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka. | foto Twitter

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że trzecia fala pandemii koronawirusa została zastopowana. Czy zatem istnieje szansa na szybsze luzowanie obostrzeń?

4 maja rozpoczął się pierwszy etap w "odmrażaniu" gospodarki. Spadająca liczba osób zakażonych oraz mniejsza ilość hospitalizowanych przez COVID-19 sprawia, że rząd zaczyna rozważać temat przyspieszenia w luzowaniu obostrzeń.

- Mamy do czynienia z zastopowaniem trzeciej fali pandemii i chcemy wykorzystać ten moment na powrót do względnej normalności. W tej sytuacji opowiadamy się za nawet szybszym, niż to wynika z ogłoszonego kalendarza, otwarciem gospodarki.

- zapowiedziała Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii w rozmowie z Radiem Plus. 

Zmiany w kalendarzu są możliwe dopiero w chwili kiedy sprawdzony zostanie efekt weekendu majowego.

Teraz największym zagrożeniem są mutacje COVID-19. Jedno ognisko mutacji indyjskiej w Polsce jest w okolicach Warszawy, drugie – w Katowicach. W tych dwóch obszarach przebadanych zostało 14 próbek.

Ogłoszono, że wszystkie osoby, które będą przyjeżdżały z Brazylii, Indii i Republiki Południowej Afryki będą automatycznie poddawane kwarantannie bez braku możliwości zwolnienia z niej testem wykonanym w ciągu ostatnich 48 godzin.

- Dopiero po siedmiu dniach te osoby będą mogły wykonać test po to, żeby ewentualnie być z kwarantanny zwolnionymi. Siedem dni jest właśnie tym okresem, kiedy zakażenia powinno się pojawić w takiej ilości, że jest łatwe do zidentyfikowania testem PCR czy antygenowym.

- mówi Adam Niedzielski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy