Reklama

Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej przetrwa 2022 rok? - Wszystko jest przed nami - mówi prezes Grzegorz Romaniuk

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej przetrwa 2022 rok? - Wszystko jest przed nami - mówi prezes Grzegorz Romaniuk - Zdjęcie główne

Czy kolbuszowska fundacja przetrwa 2022 rok? Do pytania odniósł się Grzegorz Romaniuk, prezes fundacji. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej jest w stanie przetrwać kolejny rok? Od początku tej kadencji mówimy o tym, jak tam jest ciężko. Pytanie, czy w pieniądzach, które im proponujemy, przetrwają? - zastanawiał się podczas grudniowej sesji radny Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej.. Co na to Grzegorz Romaniuk, prezes fundacji?

- Co z fundacją? Czy przetrwa kolejny rok? - dopytywał radny Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej. Czyżby szykowały się poważne zmiany?

Początek roku czasem konretnych działań

Krzysztof Wilk, przewodniczący rady, poinformował, że przed świętami rozmawiał z Grzegorzem Romaniukiem, prezesem fundacji.

- Sytuacja w tej chwili jest taka, że wydatki i koszty praktycznie się bilansują. Niemniej jednak ta forma funkcjonowania, tak sugerował też prezes, musi być poddana zmianie

- powiedział Krzysztof Wilk. Podkreślił on, że początek roku będzie czasem na konkretne działania. 

Wspólny wysiłek uratował miejsca pracy?

Obecny na sesji prezes Grzegorz Romaniuk zabrał głos, zaznaczając, że bardzo się cieszy, że troska radnych o fundację jest tak dalekowzroczna.

- Dzięki uprzejmości wysokiej rady i samorządu, pomysłowości nas wszystkich, fundacja 2021 rok zamknęła na poziomie fifty-fifty minimalnej straty i zysku

- nadmienił prezes Romaniuk. 

Zaznaczył, że stało się to tylko dlatego, że wspólnie podjęli wysiłek, żeby uratować miejsca pracy. Przede wszystkim fundację, która liczy już 30 lat. - Wsłuchując się w tegoroczny budżet, jestem przekonany, że w trakcie roku, kiedy pojawią się problemy, rada podejmie stosowne kroki, by wesprzeć fundację, by dalej rozwijała się przez kolejne lata - powiedział Grzegorz Romaniuk. 

Fundację czeka trudny rok. Wszystko jest przed nami

Szef fundacji nadmienił, że nowy rok przyniesie nowe zobowiązania w stosunku do pracowników. Podkreślił, że z wyliczeń wynika, że będzie trudno. 

- Nie wiemy, jak zachowają się klienci, czy tak do nas będą lgnąć jak w tym roku. Na pewno ważnym elementem byłoby, gdyby fundacja dostawała większe fundusze na możliwości organizowania dodatkowych zajęć czy imprez sportowych. Wszystko jest przed nami

- podsumował Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. 

W budżecie gmina Kolbuszowa na 2022 roku nie ma konkretnych pieniędzy zaplanowanych jako wsparcie na funkcjonowanie fundacji. Może ona jednak starać się o pieniądze w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Kolbuszowej.

Kwota zaplanowana w budżecie miasta i gminy Kolbuszowa na realizację celu publicznego służącego rozwojowi sportu w gminie na 2022 rok wynosi łącznie 99 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzenie działań mających na celu upowszechnienie i krzewienie sportu, poprawę warunków uprawiania sportu gminy Kolbuszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy