Reklama

Co z tirami przejeżdżającymi przez kolbuszowski rynek?

Opublikowano: sob, 18 sty 2020 14:00
Autor:

Co z tirami przejeżdżającymi przez kolbuszowski rynek?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie drogi wojewódzkie przejmuje Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej od Podkarpackiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Czy zarządca przewiduje jakieś zmiany?

Mowa o dwóch traktach, które z dróg wojewódzkich przekształciły się w drogi powiatowe. Pierwszą z nich jest droga relacji Kolbuszowa-Dzikowiec, czyli dawna droga nr 875. Po wybudowaniu małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni PZDW postanowił przekazać ją w ręce powiatu kolbuszowskiego. Kolejna z dróg, która z wojewódzkiej staje się powiatówką, jest droga przechodząca przez kolbuszowski rynek, czyli ul. Plac Wolności i Piłsudskiego, w kierunku Sędziszowa Małopolskiego.

Jak informuje Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, na chwilę obecną powiat nie planuje wprowadzenia zmian, jeżeli chodzi o dwie nowe drogi. 

Czy gmina Kolbuszowa będzie wnioskować o zmiany, które mogłyby odciążyć centrum? Jan Zuba, burmistrz gminy Kolbuszowa, zaznaczył, że po oficjalnym przekazaniu dróg na ręce powiatu samorząd planuje zabiegać o to, aby wprowadzić ograniczenie tonażowe od małego ronda w kierunku Sędziszowa Małopolskiego, czyli ul. Piłsudskiego.

Włodarz podkreślił jednak, że będzie to realizowane po oficjalnej informacji o przekazaniu dróg wojewódzkich na ręce powiatu. Dodał on również, że nowy łącznik spełnia już swoją rolę i korzystają z niego kierowcy zarówno osobówek, jak i samochodów ciężarowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    fracuz

    Tak potezną metropolie nieidzie ominąć