Reklama

Burmistrz Jan Zuba o remoncie na DK9 w Kolbuszowej: - Sparaliżowali nam miasto

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Burmistrz Jan Zuba o remoncie na DK9 w Kolbuszowej: - Sparaliżowali nam miasto - Zdjęcie główne

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, nie chce, aby taka sytuacja się powtórzyła. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Środowy (2 sierpnia) remont kolbuszowskiego ronda spowodował duże utrudnienia w ruchu. Kierowcy mają problem z wjazdem i wyjazdem z miasta. Władze Kolbuszowej przyznają, że realizowane prace są również dla nich dużym zaskoczeniem.

Drogowcy są w trakcie wymiany nawierzchni na tzw. dużym rondzie w Kolbuszowej. Prace rozpoczęto w środę przed południem. Ruch odbywa się wahadłowo. Kierowcy stoją w korkach. Pisaliśmy o tym w materiale: Duże utrudnienia w ruchu w Kolbuszowej. Drogowcy pracują na kolbuszowskim rondzie. Jak długo? [ZDJĘCIA]

- Remont ok. Musi być, bo dziury już po wychodziły na rondzie. Tylko można było przynajmniej wcześniej o tym poinformować np. na stronie gminy, czy też przez kolbuszowskie portale. Ci, co nie muszą, nie wpakowaliby się wtedy w takie korki - stwierdził jeden z internautów.

Czy Urząd Miejski w Kolbuszowej został poinformowany przez GDDKiA o planowanych pracach? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do magistratu.

- Jesteśmy zaskoczeni i zbulwersowani. Tak się nie robi!

- powiedział nam przed godziną 13 Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Jak dodał włodarz, gdyby do urzędu wpłynęła wcześniej taka informacja, wówczas magistrat powiadomiłby o planowanych utrudnieniach mieszkańców m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niestety tak się nie stało, a miasto zostało sparaliżowane.

W sprawie trwającego, niezapowiedzianego remontu, Jan Zuba i poseł Zbigniew Chmielowiec skontaktowali się z Ryszardem Gunią, przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie. 

- Przeprosił, że doszło do takiej sytuacji. Powiedział, że sam do końca nie wiedział, czy do remontu dojdzie w tym konkretnym dniu - mówi burmistrz Zuba i dodaje, że ma zapewnienie z GDDKiA, że o kolejnych remontach na terenie miasta, urząd będzie informowany z wyprzedzeniem. Tym samym, dowiedzą się o nim wcześniej mieszkańcy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy