Reklama

Ponad 100 mieszkań powstanie w Kolbuszowej. Gmina sprzedała działkę za 3 mln zł [ZDJĘCIA - MAPA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Miejski w Kolbuszowej ogłosił wynik przetargu na sprzedaż działki położonej przy ul. Wojska Polskiego. Kto kupił prawie hektarową działkę i na co ją przeznaczy?

Mowa o działce położonej w Kolbuszowej przy ul. Wojska Polskiego o powierzchni 0,8201 hektara. Kształt działki jest regularny i wieloboczny. Jest ona usytuowana na płaskim terenie, częściowo porośniętym trawą. Na nieruchomości znajdują się pojedyncze drzewa i zakrzaczenia. Działka posiada dostęp do drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej. 

Nieruchomość bez lokatorów

Działka sąsiaduje z domami jednorodzinnymi, a po drugiej stronie z blokami przy ul. Partyzantów. Była ona częściowo uprawiana przez okolicznych mieszkańców. Teraz w większości jest porośnięta wysoką trawą. 

Karol Wesołowski, przewodniczący osiedla nr 2 mówi, że mieszkańcy o przetargu dotyczącego sprzedaży działki przy ul. Wojska Polskiego nic nie wiedzieli. 

Centralną i północno-wschodnią część działki, a także południową część działki przy zachodniej granicy przecinają sieci elektroenergetyczne. Wzdłuż wschodniej granicy znajdują się trzy słupy telekomunikacyjne. W północno-zachodniej części działki latarnia z linią elektroenergetyczną

Wzdłuż południowej granicy znajduje się sieć wodociągowa, a wzdłuż zachodniej sieci gazowa, wodociągowa i kanalizacji deszczowej.

Działka bez planu

Teren, na którym położona jest nieruchomość nie podlega ustaleniom żadnego obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kolbuszowa uchwalonym uchwałą rady miejskiej w 2000 roku przedmiotowa nieruchomość znajduje się na obszarze usługowo-mieszkaniowym centrotwórczym, usług ponadlokalnych, zabudowy wielorodzinnej.

Przetarg rozstrzygnięto

Urząd Miejski w Kolbuszowej ogłosił wyniku przetargu w czwartek (28 lipca). Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 3 029 490 zł. Warunkiem przystąpienia do przetargu było wniesienie wadium w wysokości 605 898 zł. 

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, proponując za działkę 3 060 240 zł. Tym samym spółka Centro-Bud Development z Mielca, stanie się właścicielem działki przy ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej, po podpisaniu stosownych dokumentów. 

Na stronie internetowej inwestora widnieje informacja, że w trakcie realizacji jest koncepcja zabudowy nieruchomości około 125 mieszkaniami o powierzchni 6 tys. mkw przy ul. Wojska Polskiegi. Firma Cetnro-Bud Development realizuje już jedną inwestycję w Kolbuszowej. Mowa o budowie bloków przy ul. Obrońców Pokoju (za dawnym gazownictwem). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy