Reklama

Bezpańskie psy, alkohol i prędkość - te problemy nagminnie zgłaszają mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Bezpańskie psy, alkohol i prędkość - te problemy nagminnie zgłaszają mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne

Zgłoszenia mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Co w ostatnim tygodniu na Krajowej Mapie Zagrożeń zgłaszali mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego? Sprawdzamy w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Co pojawiło się na Krajowej Mapie Zagrożeń między 6 a 12 lutego? Od 2016 roku między innymi mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie zostało stworzone, aby przeciwdziałać negatywnym zjawiskom w lokalnych środowiskach. Każdy, kto jest świadkiem niebezpiecznych sytuacji lub według jego oceny, jakieś zachowanie zagraża bezpieczeństwu, może bez wychodzenia z domu poinformować o tym policję.

 

 

 • wałęsające się psy w Woli Raniżowskiej 
 

Zgłoszenia potwierdzone:

 

 • przekraczanie prędkości w Staniszewskiem
 • niewłaściwa infrastruktura drogowa na ul. Wojska Polskiego w Kolbuszowej
 • przekraczanie prędkości w Kolbuszowej ul. Narutowicza
 

Zgłoszenia w trakcie weryfikacji:

 

 • wałęsające się bezpańskie psy w Lipnicy
 • wałęsające się bezpańskie psy w Zarębkach
 • spożywanie alkoholu w Kolbuszowej przy ul. 11 Listopada
 • spożywanie alkoholu w Ostrowach Baranowskich
 • nieprawidłowe parkowanie w Majdanie Królewskim (osiedle Podlasek)
 • dzikie wysypisko śmieci w Raniżowie (Borki)
 • spożywanie alkoholu w Kosowach przy ul. Mieleckiej
 • przekraczanie prędkości w Kupnie na drodze powiatowej
 

Jak to działa?


Obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdują się tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do krajowej mapy zagrożeń oraz dane statystyczne. 

- Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji - podkreśla Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy z KPP w Kolbuszowej.

Nanosząc zagrożenie, przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma trzy dni na podjęcie zgłoszenia i siedem dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status "potwierdzone" i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Funkcjonariusze policji przypominają, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy