Reklama

Trwa zbiórka pieniędzy dla Rafała Niemczyka z Kolbuszowej Górnej i Karolka Pacyny z Zarębek. Ile trafiło do puszek?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Trwa zbiórka pieniędzy dla Rafała Niemczyka z Kolbuszowej Górnej i Karolka Pacyny z Zarębek. Ile trafiło do puszek? - Zdjęcie główne

Pieniądze zbierały harcerki. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

POMAGAMY Cały czas trwają zbiórki pieniędzy na leczenie dwóch mieszkańców gminy Kolbuszowa. Mowa o Rafale Niemczyku z Kolbuszowej Górnej i Karolku Pacynie z Zarębek. W niedzielę (12 lutego) przeprowadzono kolejną kwestę.

Rafała Niemczyka z Kolbuszowej Górnej. 19-latek od 29 listopada ubiegłego roku przebywa w szpitalu, po tym, jak potrącił go samochód. W wyniku tego wypadku złamał kręgosłup i w dużym stopniu uszkodził rdzeń kręgowy, co spowodowało paraliż kończyn dolnych.

Młody mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim. Jak mówi, przed nim walka o to, żeby mógł wstać o własnych siłach i przejść, chociażby parę kroków. Aby tego dokonać, potrzebna jest długa i intensywna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna.

- Bez waszej pomocy nie będę w stanie opłacić pobytu w takim miejscu. Każda najmniejsza pomoc przybliży mnie do mojego teraźniejszego marzenia, którym jest stanąć o własnych siłach na nogi i zacząć chodzić

- kieruje swoje słowa ewentualnych darczyńców, za pośrednictwem portalu siepomaga.pl.

Zbiórka po mszach w Kolbuszowej Górnej

Chłopak, po wyjściu ze szpitala (najprawdopodobniej nastąpi to końcem lutego) trafi do prywatnego ośrodka, gdzie cały czas będzie przechodził intensywną rehabilitację. Miesięcznie jest to wydatek rzędu ok. 15 tys. zł.

- Sami nie jesteśmy w stanie pokryć takich kosztów, dlatego prosimy o pomoc. 

- mów Aneta Niemczyk, mama Rafała i dodaje:

- Bardzo dziękujemy wszystkim, za dotychczasowe wpłaty. 

W pomoc dla mieszkańca Kolbuszowej Górnej zaangażowali się mieszkańcy sołectwa. Podczas zbiórki przeprowadzonej dwa tygodnie temu (w niedzielę, 5 lutego) po mszach świętych, do puszek trafiło 7,6 tys. zł. Internetowy licznik pokazuje ponad 37 tys. zł zebranych na rehabilitację 19-latka. 

Rafał Niemczyk z Kolbuszowej Górnej ma złamany kręgosłup. - Musimy walczyć o to, żeby nasze dziecko stanęło na nogi - mówi mama 19-latka - Zdjęcie główne
- Moja przyszłość nie ma nic wspólnego z wcześniejszymi marzeniami… Poruszam się na wózku inwalidzkim. Przede mną walka o to, żebym mógł wstać o własnych siłach i przejść, chociażby parę kroków - mówi Rafał. Fot. Archiwum prywatne

Harcerki zbierały pieniądze dla Karolka

Jednocześnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla Karolka Pacyny z Zarębek (gm. Kolbuszowa). To niespełna dwuletni chłopczyk, który walczy o zdrowie. Na operację jego serca w Stanach Zjednoczonych potrzebne jest ponad 600 tys. zł. Pomoc zaczyna płynąć.

Podczas niedzielnego (12 lutego) koncertu w MDK w Kolbuszowej, pieniądze do puszek zbierały harcerki. 

- Łącznie było to 707,81 zł. Za każdy datek bardzo dziękujemy

- mówi Elżbieta Pacyna, mama chłopca.

Na operację Karola, która ma odbyć się w Stanach Zjednoczonych potrzeba aż 623 392,47 zł. Na tę chwilę na stronie siepomaga.pl uzbierano nieco ponad około 171 tys. zł. Nasza rozmówczyni dodaje, że będzie starała się o sfinansowanie operacji przez NFZ. 


Karolek zmaga się z wadą serca pod postacią skrajnego zespołu Ebsteina. Chłopczyk ma duży ubytek międzyprzedsionkowy typu II - dwa małe mięśniowe ubytki międzykomorowe. Fot. Archiwum prywatne 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy