Reklama

Ósmoklasiści z powiatu kolbuszowskiego podczas egzaminów 2023. Zobacz zdjęcia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Ósmoklasiści z całej Polski, także z powiatu kolbuszowskiego mierzą się z tegorocznymi egzaminami. Zobaczcie zdjęcia z wybranych szkół z Kolbuszowej, Cmolasu, Ostrów Tuszowskich oraz Trzęsówki.

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczęły się we wtorek, 23 maja i potrwają do czwartku, 25 maja. Uczniowie ostatnich klas w swoim pierwszym egzaminacyjnym maratonie mierzą się kolejno z językiem polskim, matematyką i wybranym językiem obcym.

Egzaminy rozpoczynają się każdorazowo o godz. 9:00, a na rozwiązanie arkusza z każdym dniem będzie coraz mniej czasu. Test z języka polskiego potrwa 120 min, z matematyki 100 min, a z języka obcego 90 min.

Tego roku w kolbuszowskiej "jedynce" przystąpiło do testu łącznie 82 uczniów. To o 19 osób więcej niż w roku ubiegłym. Podobna liczba, bo 81 podopiecznych z SP nr 2 w Kolbuszowej pisze egzaminy.

Józef Babiarz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie poinformował, że tegoroczny egzamin pisało 53 uczniów cmolaskiej podstawówki. Jeden uczeń, który został laureatem, został zwolniony z pisania.

Z kolei w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich do testów w tym roku przystąpiło dziewięcioro uczniów. Z kolei w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Nowakowskiego w Trzęsówce, egzamin ósmoklasisty pisze pięcioro uczniów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy