reklama
reklama

Gra terenowa w skansenie w Kolbuszowej. Ochotnicy odtworzą historię powstania styczniowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Szczepu 51 Drużyny Harcerzy i Harcerek Żuawi im. Signi 1863

Gra terenowa w skansenie w Kolbuszowej.  Ochotnicy odtworzą historię powstania styczniowego - Zdjęcie główne

Zgłoś się do gry! Park etnograficzny zamieni się w obóz ochotników szkolących się i przygotowujących do walki powstańczej. | foto Archiwum Szczepu 51 Drużyny Harcerzy i Harcerek Żuawi im. Signi 1863

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACHMuzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na niezwykłą podróż w czasie, która ożywi historię powstania styczniowego, jednego z najważniejszych zrywów narodowowyzwoleńczych w historii Polski.
reklama

Skansen w Kolbuszowej wspólnie z grupą rekonstrukcyjną związaną z rzeszowskim Szczepem 51. Drużyny Harcerzy i Harcerek Żuawi im. Signi 1863,organizuje grę terenową pod hasłem „W bój lećmy zwyciężać…”, która odbędzie się w sobotę 17 lutego. 

 

ZOBACZ TAKŻE:

reklama

- Na uczestników czeka niepowtarzalna okazja do przeniesienia się w realia sprzed 160 lat. Park etnograficzny na jeden dzień zamieni się w obóz ochotników, szkolących się i przygotowujących do walki powstańczej. Ta interaktywna forma edukacji pozwoli nie tylko na zgłębienie wiedzy o powstaniu styczniowym i działaniach na terenie dawnej Galicji, ale także na doświadczenie życia codziennego i wojskowej dyscypliny tamtych czasów

- zachęcają organizatorzy. Gra terenowa przewidziana jest dla dzieci, młodzieży, rodzin oraz środowisk harcerskich i będzie się odbywać w dwóch turach: od godz. 10 do 12, oraz od godz. 14 do 16. Uczestnicy, działający w ramach patroli od 3 do 7 osób, będą wspólnie rozwiązywać zadania i poruszać się po terenie skansenu w Kolbuszowej.

reklama

Aby wziąć udział w grze, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie się telefonicznie pod numerem 669 001 223 lub 17 22 71 071, bądź drogą mailową na adres recepcja@muzeumkolbuszowa.pl. W dniu gry terenowej wstęp do parku etnograficznego jest bezpłatny. 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama