Reklama

Wszystkich Świętych 2022. Zobacz zdjęcia z cmentarza parafialnego w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Każdego roku, 1 listopada, tysiące osób odwiedzają groby bliskich i znajomych, znajdujące się na największym cmentarzu w powiecie kolbuszowskim. Mowa o nekropolii przy ul. Narutowicza.

Cmentarz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej został założony w 1513 roku. Na terenie nekropolii znajduje się kaplica grobowa Tyszkiewiczów.

- Wymurowana została na miejscu starego kościółka św. Stanisława Biskupa, rozebranego w 1892 roku

- informuje kolbuszowska parafia. 

Pochowani są tutaj m.in. proboszczowie parafii oraz zasłużeni żołnierze II wojny światowej. Obecnie cmentarz jest już zamknięty. Pochówki odbywają się wyłącznie w miejscach wcześniej zarezerwowanych oraz w istniejących grobach. 

Na terenie kolbuszowskiej nekropolii znajduje się kilka wyjątkowych nagrobków, które określa się mianem cmentarnych zabytków. Jednym z nich jest neogotycki nagrobek Zofii Magdowej, która zmarła w roku 1899. Postument został wykonany w warsztacie lwowskiego kamieniarza Henryka Periera. We wnęce odrestaurowanego nagrobka znajduje się postać modlącej się Matki Boskiej. 

Nagrobek jest jednym z kilku odnowionych dzięki corocznej kweście prowadzonej na terenie kolbuszowskiej nekropolii. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy