Reklama

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej zmierzyli się dziś z matematyką. Egzaminy ósmoklasistów 2023 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA W całej Polsce trwają egzaminy ósmoklasistów. Dziś uczniowie mierzą się z królową nauk, czyli matematyką. Zobaczcie zdjęcia uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

Tego roku w kolbuszowskiej "jedynce" przystąpiło do testu łącznie 82 uczniów. To o 19 osób więcej niż w roku ubiegłym. Ponad pół miliona uczniów przystępuje w tym roku do egzaminu ósmoklasisty. To zwieńczenie ośmioletniej nauki w szkole podstawowej i, co najważniejsze, otwarcie furtki do kolejnego etapu w życiu.

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczęły się we wtorek, 23 maja 2023 r. i potrwają do czwartku, 25 maja 2023. Uczniowie ostatnich klas w swoim pierwszym egzaminacyjnym maratonie zmierzą się kolejno z językiem polskim, matematyką i wybranym językiem obcym.

Egzaminy rozpoczynają się każdorazowo o godz. 9:00, a na rozwiązanie arkusza z każdym dniem będzie coraz mniej czasu. Test z języka polskiego potrwa 120 min., z matematyki 100 min., a z języka obcego 90 min.

Inna procedura czasowa dotyczy uczniów z niepełnosprawnościami lub innymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W zależności od rodzaju wydanego im orzeczenia, dokładka czasu może maksymalnie wynosić:

  • w przypadku języka polskiego – 60 min,
  • matematyki – 50 min,
  • języka obcego – 45 min.

     
Ósmoklasiści, którzy z różnych, aczkolwiek obiektywnie ważnych powodów nie przystąpią do egzaminu w majowym terminie, będą mogli zrobić to w czerwcu wg następującego harmonogramu:

  • język polski – 12 czerwca 2023 (poniedziałek), godz. 9:00,
  • matematyka – 13 czerwca 2023 (wtorek), godz. 9:00,
  • język obcy – 14 czerwca 2023 (środa), godz. 9:00. 
 

Wyniki egzaminów będą znane 3 lipca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy