Reklama

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej w obiektywie. Na chwilę przed egzaminem z matematyki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (25 maja) punktualnie o godz. 9 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z matematyki. Na chwilę przed jego rozpoczęciem odwiedziliśmy z aparatem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej. Zobaczcie galerię zdjęć tegorocznych ósmoklasistów.

Do egzaminu ósmoklasisty z matematyki w kolbuszowskiej "jedynce" przystąpiło łącznie 63 uczniów. Wczoraj wychowankowie ostatniej klasy szkoły podstawowej pisali egzamin z języka polskiego. Ostatni dzień egzaminów (26 maja) to język angielski lub opcjonalnie inny język nowożytny.

Punktualnie o godz. 9 we wszystkich szkołach otworzono arkusze egzaminacyjne. Wcześniej uczniowie losowali miejsca na sali. Na twarzach było widać niewielki stres, jednak nie zabrakło również uśmiechów.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć tegorocznych ósmoklasistów z kolbuszowskiej "jedynki".

Najważniejsze informacje o tegorocznych egzaminach ósmoklasistów:

Egzamin z matematyki trwa 100 minut. W arkuszu ósmoklasiści odpowiadają na pytania otwarte jak i zamknięte. Na wyniki egzaminów uczniowie będą musieli trochę poczekać. Zostaną one opublikowane 1 lipca, natomiast zaświadczenia otrzymają tydzień później (8 lipca).

Nie można nie zdać egzaminu ósmoklasisty. Nie ma progu punktowego, który jest konieczny do osiągnięcia podczas testu. Wynik ma jednak znaczenie w rekrutacji do szkół średnich.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie przystąpi do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie wyznaczonych na 13-15 czerwca. 

Terminy dodatkowe egzaminu ósmoklasisty:

  • 13 czerwca 2022 r. (poniedziałek) o godz. 9 - egzamin z j. polskiego,
  • 14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 9 - egzamin z matematyki,
  • 15 czerwca 2022 r. (środa) o godz. 9 - egzamin z j. obcego nowożytnego.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy