Reklama

Zmarła Stanisława Rożniał. Była przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowach Baranowskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W piątek minął tydzień, gdy odeszła Stanisława Rożniał z Ostrów Baranowskich (gmina Cmolas). Pogrzeb szefowej "Lesianek" odbył się w poniedziałek (25 lipca).

 - Zawsze uśmiechnięta. Pełna energii. Wiele zrobiła dla naszej wsi - tak zmarłą Stanisławę Rożniał wspomina mieszkanka Ostrów Baranowskich.

Pani Stanisława kierowała miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich. Podejmowała wiele inicjatyw integrujących społeczeństwo. Była kreatywna. Miała ogromną chęć do działania. 

Była inicjatorką m.in. gminnych dożynek, czy imprez okolicznościowych takich jak Dzień Matki czy mikołajki. To dzięki niej w Ostrowach Baranowskich reaktywowano Koło Gospodyń Wiejskich.

Pod jej przewodnictwem panie brały udział w konkursach o zasięgu wojewódzkim, zdobywając wysokie miejsca na podium, a tym samym promując gminę Cmolas oraz powiat kolbuszowski na Podkarpaciu. 


Za swoje liczne działania, Stanisława Rożniał, była nominowana do tytułu Kolbuszowianin Roku 2012.

- Wprowadziła w Ostrowach Baranowskich pewne ożywienie - tak zmarłą lokalną działaczkę wspomina Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. - Pojawiała się często z nowymi pomysłami w tamtejszej świetlicy, wspomagając zagospodarowanie wolnego czasu nie tylko dla pań z KGW, ale i młodzieży szkolnej. Miała szereg udanych akcji. Była bardzo pozytywną postacią - dodaje włodarz gminy.

Pani Stanisława zmarła w piątek (22 lipca). Miała 71 lat. Nabożeństwo żałobne odprawiono 25 lipca w kościele pw. MBNP w Mielcu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy