Reklama

Nie żyje Wojciech Wilk - długoletni nauczyciel w szkole w Weryni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W czwartek (28 lipca) zmarł wieloletni nauczyciel ówczesnego Technikum Rolniczego w Weryni. Pochodzący z Kolbuszowej emerytowany pedagog miał 87 lat.

Wojciech Wilk był nauczycielem historii, wiedzy społeczeństwie, przysposobienia obronnego w Technikum Rolniczym w Weryni w latach 1960 -1991.

- Pełnił również funkcję wychowawcy i wicedyrektora szkoły w Weryni - mówi Zbigniew Bogacz, dyrektor Zespołu Szkół Agronomiczno-Ekonomicznych w Werynia.  Cierpliwy, wyrozumiały i dobry nauczyciel, który wychował wiele pokoleń młodzieży. W swojej pracy zawodowej zawsze starał się kierować dobrem ucznia i szkoły. Swoje życie poświęcił również działalności społecznej. Przez uczniów ceniony za pasję i zaangażowanie.  

- Był moim nauczycielem historii. Bardzo go szanowałem - mówi Eugeniusz Galek, wójt Cmolasu. - Pozwalał dyskutować na lekcjach. Historia, która była wówczas przekazywana wprost z podręczników, nie zawsze pokrywała się z rzeczywistością. Niektórzy o tym wiedzieli, a wśród nich ja, bo miałem ojca, który wiedział,  co to znaczy Katyń - dodaje były uczeń Wojciecha Wilka. 

Zmarłego nauczyciela wspomina również Maria Strzępa z Niwisk. - Był dobrym człowiekiem. Bardzo dobrze go wspominam. Nawet teraz, po 45 latach, kiedy poinformowałam koleżanki ze szkoły, o tym, że zmarł, wszystkie bardzo nad tym ubolewały - mówi pani Maria. 

Zmarły pedagog był wychowawcą Marii Strzępy w latach 1973 - 1976. - Bardzo o nas dbał. Interesował się każdym. Prawie 90 proc. naszej klasy mieszkało w internacie. Pan Wojciech starał się o stypendia dla nas, żebyśmy mieli pieniądze na opłacenie zakwaterowania. On sam był bardzo pracowity i oszczędny - dodaje nasza rozmówczyni. 

Pogrzeb Wojciecha Wilka odbędzie się w niedzielę (31 lipca) o godz. 14 w kolegiacie w Kolbuszowej. Następnie jego ciało spocznie na cmentarzu parafialnym. 

Pogrzeb Wojciech Wilk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy